16.03.2018

Kullatera Roboaed võõrustas külalisi Hollandist

15. märtsil külastasid Kullatera Roboaeda õpetajate õpetajad Hollandist. Külalised tundsid Tallinna Kullatera Lasteaeda külastades huvi IKT valdkonna tegevuste vastu Eesti koolieelsetes lasteasutuses.

Kaheksaliikmeline õppegrupp Hollandist külastas Eestit 13.-15. märtsil. Kõik grupi liikmed on seotud Hollandi haridusvaldkonnaga ja töötavad sellistes organisatsioonides nagu näiteks Innove või HITSA, toetades igapäevaselt nii õpetajate kui ka õpilaste käekäiku koolitöös. Eesti külastamisel tutvuti nii e-Estonia Showroomi kui ka HITSA-ga.  

Külaliste huvi oli IKT rakendamine (Eesti mõistes) lasteaedades ja algkoolis (lapsed vanuseni 12. aastat). Nende eesmärgiks oli uurida, mida ja kuidas siin tehakse ning kuidas IKT rakendamine mõjutab õppetegevusi, õpetajaid ja õpilasi.

Kolmetunnise külaskäigu jooksul tutvustas Kullatera lasteaed projekti #EduInnoLab Roboaeda koos nutikate ja robootiliste vahenditega. Külalised said jälgida ja ise kaasa teha erinevate vanusegruppide laste õppetegevustes, mille läbiviimisel kasutati nii robootilisi kui IT vahendeid. Seejärel toimusid õpitoad, kus külalistel oli võimalus programmeerimise abil ise erinevaid roboteid valmistada ja liikuma panna.

Kullatera Roboaed kutsus külalistes esile positiivse ja vaimustunud tagasiside, mis kinnitas veelkord lasteaia seisukohta, et robootika toob sära silmadesse nii väikestele kui ka suurtele.

Külaliste vastuvõtmisel tegi lasteaed koostööd Tallinna Haridusameti IT vanemspetsialisti Kätlin Kalde ja SA Innove peaspetsialisti Heleriin Jõesaluga. Külalistega aitasid keelesillal suhelda Kullatera õpetajad Johanna Abner ja Merit Vakrõõm. 

 

Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: