07.02.2018

Kullatera avab innovatsioonikeskuse Roboaed

Kullatera lasteaed on üks nendest haridusasutustest, kellele anti eelmise aasta lõpus võimalus osaleda innovatsiooniliste lahenduste projektis #EduInnoLab. Tallinnas avatakse veebruari kuus kaks Roboaeda, üks Liikuri ja teine Kullatera lasteaias.

Tallinna Haridusamet avaldas täna uudise "Tallinna haridusasutustes avatakse peagi innovatsioonilaborid".

Rainer Rannala: Projektis osalejad toovad välja, et innovatsioonilaboris lähtub õpitegevus tänapäevastest õpikäsitlustest, õpimudelitest ja metoodikatest. Laborite rajamisega soovitakse muuhulgas äratada lastes huvi tehnika ja tehnoloogia ning nendega seotud teadmiste ja eluliste probleemide vastu. Usutakse, et teadmisi on lihtsam omandada, kui need seotakse ümbritseva eluga. Oma kogemuse jagajateks ei peaks olema ainult õpetajad, vaid ka õpilased.  

14. veebruaril avab oma uksed Tallinna Kullatera Lasteaia Roboaed. Korraldatakse kaks kutsetega avaüritust. Kell 10.30 on oodatud linna esindajad, haridusametnikud ja koostööpartnerid, kell 13.30 oodatakse avaüritusele kesklinna linnaosa koolieelsete lasteasutuste juhte.

Kullatera lasteaia lapsed ja õpetajad tegutsevad innovaatiliselt nutikate vidinate ja robootiliste vahenditega igapäevaselt alates 2016 aasta sügisest.