08.09.2020

Kullatera lapsed PRIA projektis

Euroopa Komisjoni Kaasnevate haridusmeetmete tegevusete läbiviimise aega pikendati kuni 30.septembrini.

Kullaterad külastavad Harju maakonna Harku valla Adra küla Niliske mahetalu, kus põnevaid tegevusi jagub päris mitmeks tunniks. Lastele näidatakse lihaveiste mahepidamist, räägitakse kus veised elavad, mida ja kui palju söövad ja kuidas oma päevi veedavad. Suurelt sõstrapõllult saab igaüks suu magusaks teha nii punase- kui ka mustasõstrapõõsas. Lastele näidatakse, kuidas kasvab rabarber ja tutvustatakse, mida rabarberist teha annab. 

Iga laps saab talus ka natuke abistada. Perenaine on valmis pannud mulla ja väikesed etteistutuspotid, mida lapsed siis ühiselt mullaga täita saavad. Tore on ise käed külge panna ja käed mullaseks teha. Kevadel istutatakse talus pottidesse uued beebitaimed. 

Lõpetuseks pakutakse kõikidele maitsvat kooki, mille katteks on kohupiim ja omatalu magusad mustsõstrad, kõrvale maitsvat hapukat rabarberimahla. 

Enne ärasõitu saab iga soovija käia ära suurel heinapallil, mis kõik kevadeks veiste kõhtu jõuavad. Õpetajad teevad lustakaid pilte rühmade blogides kajastamiseks. 

Põnevaid mahetalu külastusi toetab hilissuvine soe ilm.

15.september: kell: 9.00-13.00 Lepatriinude rühm:

15.09 Niliske talus sõstraid maitsmas.jpg  15.09 Niliske talus.jpg

ja kell: 13.00-17.00 Kullapaide rühm

Näpud mulda ja rõõmus meel.jpg  Pisikesed rabarberid.jpg

Tehnika huviline.jpg   Rullime!.jpg

18.september: kell: 9.00-13.00 Aasalillede rühm ja kell: 13.00-17.00 Mesimummude rühm

Niliske talus kasvatatakse lihaveiseid. Lisaks sellele tegeletakse aiandusega- kasvatatakse õunapuid, pirnipuid, ploome, musta sõstart, punast sõstart ja rabarberit.

Majandame mahedalt ja keskkonda säästvalt. Toodame puhast toitu.