10.04.2019

Kullatera lasteaed võõrustas väliskülalisi Prantsusmaalt

Koostöös Multilingua Keeltekeskusega külastasid 10.aprilli päeva esimesel poolel Kullatera lasteaeda juba teist korda haridustöötajad Prantsusmaalt, Le Mans´st. Kullaterad võtsid taaskord väliskülalised rõõmuga vastu.

Prantsusmaa haridustöötajate grupp koosnes 7 õpetajast ja õpetajate toetajast. 
Õpetajate toetaja tööülesanneteks on toetada haridustöötajaid ja õpetajaid
erinevatest koolidest – tekkinud murede või probleemide lahendamisel ja suunamisel ehk kuidas õppetööd paremaks muuta ning pöörata õpistrateegiatele suuremat tähelepanu. ​

Külalised tutvusid Kullatera lasteaia töö- ja õppekorraldusega ning lasteaia ruumidega. Erinevas vanuses lapsed näitasid õpetajate juhendamisel külalistele, kuidas nad õppetegevustes erinevaid haridusroboteid kasutavad.

Innovatsioonikeskuses #Roboaed tutvusid külalised kõikide lasteaias kasutatavate suurte ja väikeste haridusrobotite ja robotite nutikate sõpradega ning said huvipakkuvamaid neist ka ise kohe  praktiliselt katsetada. Külaliste lemmikuks sai meie kõige väiksem haridusrobot Ozobot, kelle abil mängisime Eesti teemalist mängu. Külalised tutvusid Eesti rahvussümbolitega, president Kersti Kaljulaidiga, Kullaterad laulsid külalistele Eesti ja külalised meile Prantsusmaa hümni.

Külalised jäid väga rahule, sest Prantsusmaal koolides haridusroboteid ei kasutata.