02.05.2022

Kullatera lasteaia Nutikuu tegemised faktides

Nutikuu oli kullateralastele tavapäraselt kiire ja tegus. Kaasa aitas, et kõik said jälle vabalt piiranguteta liikuda ja õnneks leidsid meie endised partnerid ning uued tulijad meid Kullatera Roboaiast kenasti üles.

2022 aasta Nutikuu väljakutsed olid: 

"Tule lastega Nutitundi" - üleskutse Tallinna lasteaedade laste rühmadele tulla koos kogu rühmaga Kullatera innovatsioonikeskuse #Roboaeda tutvuma haridusrobotite ja nutikate vidinatega. Külas käis 6 rühma, kokku 80 last. Kõige põnevamaks robootiliseks vahendiks oli laste arvamuse kohaselt TTS detektor, millega sai liiva alt aardeid otsida ja alati pani silma särama Sphero Indi, millega sai põrandal labürindis seigelda. Kõik osalenud lasterühmad said kingiks kaasa salvestavad binoklid.

"Nutikad õpitoad õpetajatele" - üleskutse kõikidele nutihuvilistele õpetajatele Tallinnas ja Harjumaal. Kokku 3 õpitoas osales 24 õpetajat. Õpetajate lemmik robot oli Sphero Indi.

Väljakutse lapsevanematele - Laenuta haridusrobot koju ja toimeta nutikalt koos lapsega. Lasteaiast laenutati 5 erinevat haridusrobotit. Laenutasid lapsevanemad 5 rühmast, kokku käisid Kullatera haridusrobotid "külas" 35 perel. Perede lemmikuks said mTiny ja Dash.

14.aprillil viis õpetaja Johanna Abner Lääne-Virumaal Kadrina koolis järjelt juba 12. ITi- ja NUTIfestivali CADrina raames läbi töötoa haridusrobotiga Sphero, kus osales 39 nutihuvilist. 

26.aprillil osalesid Kullatera õppealajuhataja Jana Süving ja õpetaja Signe Liblikmann Talllinna IduEDU nutikal festivalil, kus linna parimad said võimaluse jagada oma kogemusi. Koostöös Insplayga viidi läbi õpituba erinevate uute haridusrobotite ja nutikate vidinate õppe- ja kasvatustegevuses  kasutamise võimalustest. Seekord oli meil midagi kõige väiksematele nutisõpradele. Õpituppa oli registreerinud 21 huvilist. Osalejate lemmikuks said salvestavad mikrofonid, Sphero Indi ja uhiuus TTS Särav robotkilpkonn.

28.aprillil külastasid Kullatera innovatsioonikeskust #Roboaed, vaatasid 4 rühmas  erinevaid nutikaid õppetegevusi haridusrobotitega Blue Bot käsulugejaga, Ozobot, Codey Rocky, mikroskoobid ja salvestavad mikrofonid ning läbisid praktilise õpitoa põrandarobotite kasutamiseks Tartu linna lasteaedade haridustehnoloogide aineühenduse liikmed.  Täiendavalt tutvustas Janne Kivila Insplayst uhiuut vahendit Intelino rong.

Kogu aprilli kuu on üle-Eestiliselt kestnud ka Kullatera ja Insplay #robootikategu Nutikate õpilugude väljakutse. Igal nädalal on olnud oma teema ja erinevad vahendid, millega oma kasutuspraktika lugu konkursile saata. Kokku esitati väljakutsele üle 70 põneva inspireeriva õpiloo. Kullatera lasteaed loosis välja auhinnad osalenud lugudele. Õuseõppe nädal: maastikuroboti andmelugeja, Sphero kaarik ja rulapark. Keeleõppe nädala auhinnad: TTS salvestav sõnavara tahvel 2tk. Märka detaile nädal: 2 salvestavat binoklit. Nutikas lasteaed nädal: Dashi matt.

Täname kõiki Nutikuu läbiviijaid ja külalisi, kes osalesid õpitubades, nutitundides ja väljakutsetel. Kõik nutihuvilised on alati Kullatera Roboaeda oodatud! 

Allikas: Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: