30.09.2018

Kullatera lasteaias käisid haridushuvilised Hollandist ja Malaisiast

20. septembril 2018 oli Tallinna Kullatera Lasteaias väliskülaliste rohke päev – vastu võeti Eesti haridusest huvitujad Hollandist ja Malaisiast.

Päeva esimene pool oli Hollandi haridusjuhtide ja õpetajate päralt. Vastastikku tutvustati riikide haridussüsteeme ja nende erinevusi, toimus arutelu digiteemadel ja tutvuti lasteaia rühmade tegevusega. Eri vanuses lapsed näitasid tegevusi haridusrobotitega Bee Bot, Blue Bot koos käsulauaga, Sphero ja Dash. Külalised said kõikide vahenditega nähtut kohe ka ise järele proovida. Lõunaks jõuti innovatsioonikeskusesse Roboaed, kus tutvustati lasteaia kõiki haridusroboteid ja digivahendeid.

Pärastlõunal võõrustas lasteaed Malaisia, Sarawak osariigi ministrit ja ametnike delegatsiooni. Külalisi huvitas eelkõige digiõppe rakendamine lasteaias ning e-süsteemide (ELIIS, EHIS) kasutamine lasteaia juhtimises ja õppekorralduses.

Kohtuti innovatsioonikeskuses Roboaed, kus külalised said muuseas ka kiire ülevaate lasteaias kasutatavatest haridusrobotitest. Kohtumise lõppedes piiluti sisse veel mõnesse rühmatuppa.

Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: