10.01.2020

Kullatera pered osalevad vanemlusprogrammis "Imelised aastad"

Tallinna Haridusameti, Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Tallinna lasteaedade koostöös pakutakse alates jaanuarist pealinna lapsevanematele võimalust osaleda vanemlusprogrammis „Imelised aastad“.

Tegu on neljakuulise programmiga vanematele, kes soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Programmi eesmärgiks on vanemlike oskuste suurendamine, vanema ja lapse suhte parandamine, laste enesekontrolli ja sotsiaalsete oskuste arendamine ning laste käitumisega seotud probleemide vähendamine või ennetamine.

Programmi „Imelised aastad“ on loonud Ameerika kliiniline psühholoog professor Carolyn Webster-Strattoni ning see on kasutusel Ameerika Ühendriikides ja juba ligi 30 Euroopa riigis. Programmi positiivne mõju vanematele ja lastele on teaduslikult tõestatud.

Kullatera pered alustavad 14. jaanuaril Kesklinnas lasteaias Südameke.

Koolitused toimuvad väikestes gruppides (14 inimest). Vanemlusprogramm kestab 16 nädalat, koolitused on kord nädalas tööpäeva õhtuti 2-2,5h.

Koolitustel vaadatakse videoklippe erinevatest suhtlemisolukordadest ning toimuvad arutelud ja grupitööd, kus kahe kogenud koolitaja käe all harjutatakse uusi oskusi. Õpitakse, kuidas kehtestada tõhusalt piire ja reegleid, kuidas last julgustada ja tunnustada, kuidas õpetada last tugevate tunnetega toime tulema, kuidas arendada last mängu abil, kuidas lahendada konflikte ning kuidas tulla toime stressiga.

Lastevanemate jaoks on koolitusprogramm tasuta. Koolituse ajal on võimalik alates 3-aastastele lastele saada kohapeal lapsehoidu.

Täpsemalt saab programmi „Imelised aastad“ kohta lugeda Tarkvanem kodulehelt.