18.05.2020

Kullatera suured ja väikesed rajavad õppeaeda

Kullatera lasteaia lapsed, vanemad ja personal rajavad õuealadele õppeaiad, kus iga soovija saab näpud mullaseks teha. Kogukondlike õppeaedade rajamist juhivad kullateradest rohenäpud õpetajad Anu ja Helve.

Õppeaedade rajamise eesmärgid:

*Õppeaia teadlik ja sihipärane arendamine, teadlikkus tervest elukeskkonnast, tervislikust ja rohelisest mõtteviisist.

*Õppeaias tegutsemine läbi avastamis- ja katsetamisrõõmu pakub eduelamust.

*Harivas õpikeskkonnas toimub huvile toetuv töökasvatus.

*Ühine tegutsemine arendab koostööoskusi, hoolivust ja märkamist, loovust ja loovmõtlemist.

Taimede ettekasvatus lasteaias ja kodudes on kestnud juba mitu kuud. Eelmisel nädalal said paika pandud taimekastid ja tehtud peenrad. Nüüd on kõikide rühmade lapsed ja õpetajad asunud taimelapsi ja seemneid mulda pistma. Kõige populaarsem on maasikakasvatus.  Kasvatatakse supirohelist, juba on külvatud porgandid. Ühistegevustega kujundatakse rohelist mõtteviisi, õpitakse rohkem märkama ümbritsevat keskkonda. Ühtlasi kasvab hoolivus looduse suhtes, kus loodud õpikeskkond pakub võimalusi õpiprotsessi mõistmiseks, võimaldades erinevaid "käed külge" uusi ja põnevaid tegevusi. 

Rakendatakse permakultuuri, mis seob terviklikuks süsteemiks mulla, olemasoleva ja kasvama pandud taimede koosluse, inimesed, kes aeda hooldavad ja kõik elusolendid, kes seal elavad ning arvestab ka selle aia ümber oleva keskkonnaga.  Rajatud on papipeenrad ja maasikatornid. Valmimist ootab veel kuhikpeenar, kuhu istutatakse ettekasvatatud kõrvitsa-, kurgi ja maitsetaimed. 

lillepeenar3.jpg  lillepeenar2.jpg

lillpeenar.jpg  maasikatorn2.jpg

29.mai - täna istutasime esimesed kurgitaimed, pipar-  ja sidrunmündi põhupeenrasse, kõrvitsataimed kompostihunnikusse. Tegime veel ühe torni ripptomatite ja maitsetaimede jaoks, samuti sai valmis meie esimene kuhikpeenar. 

kõrvitsa kodu.jpg  permaaed.jpg  permaaed2.jpg  põhupeenar.jpg

Magdaleena 11 hooviala taimekastid ja piparmündikäru:

M11 taimekastid.jpg  M11 piparmünt.jpg