01.02.2018

Kullatera tutvustas robootika tegevusi

Kullatera lasteaed sai võimaluse näidata, kui põnev ja mänguline on kaasaegne lasteaias läbiviidav õppe- ja kasvatustegevus tänu robootiliste ja nutikate vahendite kasutamisele.

Täna, 01.veebruaril käis Kullatera lasteaia rühmades robootilisi ja nutikaid tegevusi filmimas Tallinna TV võttegrupp, kelle kokkupandud uudislõiku "Tallinna munitsipaallasteaedades õpitakse usinalt robootikat" näidati Tallinna TV õhtuses uudistesaates / vaadata lõiku 11.05 - 14.20/.

Võimalus robootiliste vahenditega tegevusi näidata oli sõimerühma Liblikad lastel, keda juhendas õpetaja Maire Tikk. Tänu õpetaja rahulikkusele ja kannatlikkusele on juba 2 - 3 aastased lapsed omandanud oskused soovitud suunas liikuma programmeerida põrandarobotit Bee Bot, mida kutsutakse mesimummuks.

Koolieelikute rühmas Aasalilled tegutsesid lapsed robotpalli Sphero abil vahvate kunstiteoste loomisel. Spheroga toimetamisel on lastele abiks ka I-Pad, mille abi on võimalik muuta roboti värvust ja robotpall liikuma programmeerida just täpselt nii nagu soovi ja loovust jagub. Näidatud kunstitegevuses kasutasid lapsed guaššvärve ja Spherode abiga valmis lustakas ühistöö. Lapsi abistasid ja toetasid tegevuses õpetajad Signe Liblikmann ja Merit Vakrõõm.

Nooremas aiarühmas Mesimummud toimetasid üliväikese ja edeva haridusroboti Ozobotiga 3 - 4 aastased lapsed, kes juhtisid roboti sõitma mööda värvilisi makrerijooni, kus teekonna lõpus ootas äratundmist kodu- või metsloom. Lapsi juhendas tegevuses õpetaja Anu Liivsoo. Samal ajal toimetas teise grupi lastega õpetaja Anžela Puu-Klauren, kes tutvustas lastele värviliste salvestavate pesulõksude tegevustes kasutamise võimalusi.

Kullatera lasteaias toimetavad robootiliste vidinatega kõikide rühmade lapsed. Laste ja õpetajate huvi robootiliste ja nutikate vahenditega tegutsemiseks tingimuste loomisel toetavad direktor Piret Määr ja õppealajuhataja Jana Süving.

Vahendite hankimisel on kõiki linna lasteaedu toetanud Tallinna Haridusamet, kelle korraldatud hanke tulemusena on kõik Tallinna lasteaiad saanud endale Bee Boti, Blue Boti ja Ozoboti robootilised komplektid.