27.11.2017

Kullaterad Robootika laulupeol!

24.-26.novembril toimus Tallinnas Euroopa suurim robootikasündmus Robotex, mis tõi üle kogu maailma kokku koguni 26 erineva riigi esindajad.

Robotex on Euroopa suurim robootikasündmus, mis toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka lihtsalt huvilisele. Kolme päeva jooksul said Robotexi külastajad osa rahvusvahelisest robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest.

2017 aasta Euroopa suurim robootikasündmus oli pühendatud EV 100 sünnipäevale. Sellel aastal tegid aktiivset koostööd Kullatera lasteaed ja firma Insplay -  robootikavaldkonna suurim tegija Eestis, tarnides Eesti turule tuhandeid haridusroboteid aastas. Insplay oli ka üks selleaastane Robotexi suurtoetaja.

Kullatera nutikad õpetajad Alice, Johanna, Merit ja õppealajuhataja Jana tegutsesid Insplay stendis 24-26.novembril.

Õpetaja Alice viis 24.novembril läbi õpitoa „Uus multitalentne haridusrobot Sphero SPRK+“, kus tutvustas huvilistele haridusrobot Sphero erinevaid kasutusvõimalusi ning õpetaja Johanna aitas Lego WeDo 2.0 õpitoas „Teadusrobot Milo seiklused“.

Kolmel päeval tutuvustasid Insplay stendis huvilistele SpheroSPRK+ robotit õpetaja Alice ja õppealajuhataja Jana.

Õpetajad Johanna ja Merit näitasid Robotexi külastajatele kuidas programmeerida Lego WeDo 2.0 Milo liikuma.

Õpetaja Meriti juhendamisel osalesid Lepatriinude rühma lapsed Richard, Harry Olaf ja Aleksandra Robotex robootika võistlustel ozobot robotiga “Ozobot uudistab tuleviku linna”. Võistlusteema “Eesti Vabariik 200 ehk Eesti 100. aasta pärast”. Võistlusmatt valmis Lepatriinude rühma laste ühistööna ja lõpptulemus sai vahva! Kõik lapsed olid supertublid!

robotex2.jpg Robotex3.jpg