12.06.2018

Erasmus+ projekti rahvusvaheline praktiline konverents

12.juunil toimus Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis Erasmus+ projekti "From Teacher To Teacher" raames rahvusvaheline praktiline konverents "Gadget that is always with your or innovative practices in school and preschool education".

Konverentsi eesmärk oli tutvuda uute meetodite ja tehnoloogiatega koolides ja lasteaedades kogemuse vahetamise käigus. Otsiti vastuseid küsimustele: Mida peaks tegema õpetaja, et iga laps oleks õnnelik, loov ja julge tänapäeva ühiskonnas? Mis on õpetaja missioon?

Konverentsi avasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi direktor Sergei Teplov ning põnevate ettekannetega esinesid Erasmus+ projekti partnerid Saksamaalt, Portugalist, Rumeeniast ja Eestist.

Konverentsi teises osas toimusid praktilised töötoad, kus Kullatera lasteaia juhtida oli töötuba "Educationalrobots Dash and Dot, Sphero". Meie töötubades käisid tarkust ja kogemust kogumas projekti välispartnerid Rumeeniast, Bulgaariast ja Leedust. Töötuba viisid läbi õpetajad Johanna Abner ja Merit Vakrõõm, kes said jagada oma praktilist kogemust, mis omandatud Erasmus+ projekti "Erinevate tehnoloogiliste vahendite kasutamise õppetöös" õpirände käigus Itaalias ja Ühendkuningriigis. Õpetajaid toetasid õppealajuhataja Jana ja direktor Piret.

Kolmandas osas toimus suur ühine töötuba "Great LEGO-hakaton" kõikidele konverentsil osalejatele. Konverentsi lõpetas ümarlaud, kus tehti kokkuvõtteid, toimus mõttevahetus ja tagasiside konverentsist osavõtjatelt.