12.10.2017

Code Week lükkas Lego WeDo 2.0 konnad liikuma

Täna toimus lasteaia saalis programmeerimisnädala Code Week raames 6-7 aastastele lastele õpituba „Konnade võidujooks“. Õpitubasid toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest "Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt" ja Euroopa Ühendamise Rahastu projektist "Targalt internetis".

Õpitoa eesmärk oli tutvustada lastele Lego WeDo 2.0 robootikakomplekti kasutamisvõimalusi, julgustada lapsi kasutama erinevaid roboteid ja näidata, et see on põnev ning kaasahaarav tegevus koolieelikutele. Osales 12 last koos juhendajatega viiest erinevast Tallinna lasteaiast. Esindatud olid Lasnamäe, Mustamäe, Kristiine ja Kesklinna linnaosade lapsed. 
Õpitoas juhendas ja julgustas eelmisel nädalal linnalt Noor Õpetaja 2017 tunnustuse saanud õpetaja Johanna Abner.    

Esmalt toimus tutvumine Lego WeDo 2.0 komplekti sisuga, selgus milleks on vaja andureid, aju ja mootorit. Siis tutvuti iPadi digitaalse tegevuspaketi ja äppidega ning õpiti programmis liikuma. Praktilise töö käigus ehitasid lapsed paaristööna konna ja programmeerisid hüppama. Omavaheline koostöö hea tulemuse saavutamiseks oli väga oluline.

Päris lõpus sätiti konnad võistlusrajale, kus kahel katsel selgus kiirem, kelleks osutus Milo4. 

Kullatera lasteaed tänab kõiki väikeseid ja suuri õpitoas osalejaid ning soovib kõikidele põnevaid robootikaelamusi edaspidiseks.

Rohkem fotosid toimunud üritusest on leitavad meie pildialbumis.