14.10.2016

Kullerkupu lasteaias toimus ülelasteaialine õuesõppepäev

12. oktoobril kogunes terve lasteaiapere-nii lapsed kui kõik töötajad-lasteaia õuele, et läbi õueõppe uusi tarkusi ning teadmisi omandada. Seekordseks teemaks oli aktuaalselt sügisele „ Puu- ja köögiviljad“.

Sel sügisehommikul võis taas ilmataati tänada, et just sel päeval oli ta saatnud päikese ning  polnud seda tuult, mis alles nädalapäevad oli õues möllanud. Koguneti, nagu juba traditsiooniks saanud , tagahoovi, kus muusikaõpetaja Sirje koos vahva sõbra jänesega ootamas oli. Koos alustati hommikut laulu ja tantsuga. Seejärel läksid kõik rühmad erinevatesse tegevuspesadesse, kus alutuseks ootas ees mõni temaatiline vanasõna.  Lisaks vanasõnadele saadi igas pesas tegustemis- ja avastamisrõõmu läbi mitmesuguste tegevuste.

Kunstipesas oli võimalik tutvust teha kartulitrükiga. Läbi trüki valmisid värvilistesse sügiskuubedesse ehitud puud. Liikumispesas oli võimalik harrastada lisaks erinevatele liikumismängudele näiteks porgandijooksu.

Meeltepesas oli võimalik erinevaid meeli kasutades köögivilju paremini tundma õppida. Kombiti, vaadeldi ja kuulati, aga kõige rohkem pakkus rõõmu ikka maitsmine. See peet ja kaalikas, mis karbist pimesi suhu jõudsid, olid hoopis magusama maitsega, kui toas salatina taldrikul.

Järgmises puu- ja köögivilja pesas saadi vilju sorteerida värvide järgi korvidesse, samuti loendada.

Kui kõik pesad läbitud, koguneti taas jänese ja muusikaõpetaja juurde, et tegus hommikupoolik lõpetada lõbusa jänesejenka saatel.