25.09.2016

Kultuurikatlas peeti raamatulaata „Raamat rahvale“

Pühapäeval, 25. septembril, toimub Kultuurikatlas tasuta raamatute laat, kus sai lisaks raamatute soetamisele kohtuda mitmete kultuuritegelastega.

Raamatuid toodi laadale kokku ligi 32 000. Hommikul, kella 11 paiku oli Kultuurikatla ukse taga ootamas juba palju rahvast.

Raamatulaada esinemisnurgas astusid järgemööda üles poliitik Siim Kallas, luuletaja Doris Kareva, Bookworld.me eraraamatukogu tegevjuht Anu Vunk, kirjanik Indrek Hargla, Andrei Kedrin ja Dan Rotar kultuuriajakirjast Plug ning kirjanik Jim Ashilevi. Väikeses saalis oli võimalik vestelda Inga Raitari ja Kerttu Rakkega.

„Meil on väga hea meel, et niivõrd paljud nimekad kirjanikud ja ühiskonnaelu tegelased üritusel üles astuvad,“ ütles raamatulaada programmijuht Sandra Maurer. „Loodame, et iga külastaja leiab endale nii sobivaid raamatuid kui ka meelepäraseid esinejaid. Lisaks avame mitmeid töötubasid, kus leiab tegevust kogu perele. Seeläbi loodame, et kõik inimesed lahkuvad raamatulaadalt meeldiva kultuurielamuse võrra rikkamana.“

Raamatulaata korraldab MTÜ Raamat Rahvale. Raamatulaata aitavad korraldada Tallinna Kultuuriamet, Rahva Raamat AS, Atemix OÜ, Imatra Elekter AS, MET-Terakeskus, AS Delfi, Bookworld.me, TimeBook.Life, Restoran Korsten, Armastus ja Hea Toit, Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu", Fotograaf Birgit Võidula, Videal Productions OÜ, SA Tallinna Lauluväljak, Ragn-Sells AS, Rahvusooper Estonia, Kopterid.ee, Helios kirjastus ja Kino Sõprus.