10.05.2022

Kultuurikeskusesse Lindakivi tulevad USA armee Euroopa ja Aafrika orkester ja koor

11. mail kell 18 esinevad kolonelleitnant Randall Barteli juhatusel Kultuurikeskuses Lindakivi USA armee Euroopa ja Aafrika orkester ja koor. Kontsert on tasuta.

„On äärmiselt rõõmustav, et Lasnamäel käivad esinemas ka nõnda kaugelt pärit ja nii andekad muusikud. Kontsert pakub kõigile vaatajatele kindlasti ainulaadset kultuurielamust,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko

 „Tänu aastate pikkusele heale koostööle USA saatkonnaga Tallinnas, on Lasnamäe elanikud saanud koroona-eelsel ajal kuulata Lindakivis maailma tasemel džässi ja ka big-bändi muusikat. Seekordsed külalised kinnitavad meie tihedate kultuurisidemete jätkumist,“ lisas Kultuurikeskus Lindakivi direktor Marko Lõhmus.

 Kolletiiv tuleb Lasnamäele Saksamaalt Sembachist ning tegutseb omalaadse USA muusikasaadikuna Euroopas ja Aafrikas.

 Muusikakollektiivi hulka kuuluvad 53-liikmeline kontsert- ja marsibänd, mitmed popmuusikagrupid, aga ka klassikalised kammeransamblid. Paljudel orkestri muusikutel on muusiku kraad USA ülikoolidest või konservatooriumidest.

 USA armee Euroopa ja Aafrika sõdurite koor loodi 1963. aastal vanemleitnant Curran Schencki juhatusel, et tugevdada vägede moraali muusikaliste etteastete kaudu. See osutus kiiresti edukaks suhete edendamisel Euroopas asuva Ameerika kogukonna ja  vastuvõtvate riikide vahel.

 USA armee Euroopa ja Aafrika bänd ja koor esinevad igal aastal rohkem kui 200 kontserdil Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Eestisse külla tulnud ansambel on üks viiest USA armee täiskohaga koorirühmast. Kultuurikeskus Lindakivile lisaks esinetakse ka Valgas ja Viljandis.

Uudise rubriigid: