24.08.2017

Kultuuriöö 2017 toob tasuta kontserdid

Laupäeval, 26. augustil toimuval Kultuuriööl on kavas hulgaliselt tasuta kontserte nii pop-, rokk, jazz-, punk kui ka klassikalise muusika sõpradele.

Kuulda saab Ott Leplandi, Vaiko Eplikut, ansamblit 2 Quick Start aga ka punkar Freddy Grenzmanni, Tallinna Kammerorkestrit ja paljusid teisi. Kultuuriööd korraldab Tallinna Kultuuriamet.

Kell 16-21 toimuvad kontserdid Neitsitorni sisehoovis, kus esinevad Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld, Helin-Mari Arderi ja Siim Aimla kvartett ning ansambel Bourbon Sugar. Kell 16 esineb Pelgulinna Rahvamajas Eesti Ukuleleorkester.

Kell 17 on Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones käsikellastuudio KellaRing kontsert. Harjumäel, 20. Augusti väljakul astuvad kell 17-20 üles punkpoeet ja laulja Freddy Grenzmann ning ansambel 10 Minutit Hirmu koosseisus Jaanus Mehikas, Lauri Kink, Kait Kallau ja Ott Kilusk. Eesti Loodusmuuseumi hoovis esineb kell 18 Tallinna Kammerkoor, keda juhatavad Mariell Aren, Benjamin Kirk ja Aivar Leštšinski.

Kultuuriöö pealaval, Linnateatri Lavaaugus, toimuvad kontserdid kell 19-23 ja esinejateks on Vaiko Eplik, Priit ja Marion Strandberg ning Kristjan Üksküla koos keelpillikvartetiga. Õhtu lõpetab Erki Pärnoja: Efterglow. Kell 19 esitab mustlasjazzi Nõmmel Lauliku Laval ansambel Gipsy Normal koosseisus Inga Kaare, Peep Ojaveski, Villem Loonde ja Argo Toomel. Raekoja platsis esineb algusega kell 19.30 ansambel 2 Quick Start. Kell 22 on lava noortebändi Steps To Synapse päralt.

Tallinna Jaani kirikus esineb soolokontserdiga kell 21 Ott Lepland. Kultuuriöö klubis Kultuurikatla aias PADAs näeb kell 21 tantsulis-muusikalist etteastet tumedate biitide ja sensuaalse vokaaliga nimega HASH, millele järgneb Ashilevi kontsert. Klassikalise muusika sõpradele on avatud Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja, kus kell 22 esitab Tallinna Kammerorkester Vivaldi ja Mozarti teoseid.

Kultuuriöö kavas on kümned üritused üle linna. Kavaga saab tutvuda lehel www.tallinn.ee/kultuurioo. Üritused on tasuta, kui piletiinfot pole märgitud.

Kultuuriööd korraldab Tallinna Kultuuriamet ning koostööpartnerid: Tallinna Linnamuuseum, Linnateater,  Pelgulinna Rahvamaja, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Filharmoonia, Banaanikala Projektiteater, Kultuurikatla aed PADA, Teater KELM, festivalid „Ava lava, Tallinn!“, „Tallinna tornid“ ja „Dovlatovi päevad Tallinnas“, Põhja-Tallinna Valitsus, festival SAAL Biennaal jt.

Lisainfo ja programm: www.tallinn.ee/kultuurioo