23.08.2017

Kultuuriööks valmivad ainukordsed installatsioonid

Laupäeval, 26. augustil Tallinnas kolmandat aastat järjest toimuval Kultuuriööl saab näha just selleks ürituseks valmivaid heli- ja multimeedia installatsioone. Raidkivimuuseumis saab kogeda heliinstallatsiooni „Kivisüda“ ja Vabaduse väljaku tunnelisse paigaldatakse ruumiinstallatsioon „Liikumine“. Kultuuriööd korraldab Tallinna Kultuuriamet.

Kultuurisündmuste korraldaja, muusik ja helikunstnik Aivar Tõnso loob Kultuuriööks Raidkivimuuseumi heliinstallatsiooni „Kivisüda“. Tõnso sõnul viitavad väljendid „räägi nagu seinaga“ või „süda kui kivi“ kividele kui olematut kontaktivõimalust sümboliseerivatele eluta objektidele. „Tegelikult on lihtsalt tegemist  teistmoodi liikumises oleva mateeria vormiga, mis elab meile arusaamatut elu. 16 kanali heliinstallatsioon "Kivisüda" loob keskkonna, kus avatud meelte, piisava fantaasialennu ja veel mingite seletamatute asjaolude kaudu on ehk võimalik suhtlus kivimaailmaga juba vahetumal moel,“ rääkis Tõnso.

Tallinna Linnamuuseumi Raidkivimuuseum on 26. augustil külastajatele tasuta avatud kella 12st–21.30ni. XVII sajandil linnakindlustuseks ehitatud Ingeri bastioni käigus asub Linnamuuseumi raidkivikogu. 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tudengite ja interdistsiplinaarse kunstniku Taavet Janseni koostöös valmib Vabaduse väljaku tunnelisse multimeedia installatsioon „Liikumine“. Tegemist on kohaspetsiifilise ruumiinstallatsiooniga, mis muudab audiovisuaalset perspektiivi harjumuspärasele linnaruumile. Teos on huvilistele vaatamiseks 26. augustil kell 7st – 20ni.

Kultuuriöö kavas on kümned üritused üle linna. Kavaga saab tutvuda lehel www.tallinn.ee/kultuurioo. Üritused on tasuta, kui piletiinfot pole märgitud.

Kultuuriööd korraldab Tallinna Kultuuriamet ning koostööpartnerid: Tallinna Linnamuuseum, Linnateater,  Pelgulinna Rahvamaja, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Filharmoonia, Banaanikala Projektiteater, Kultuurikatla aed PADA, Teater KELM, festivalid „Ava lava, Tallinn!“, „Tallinna tornid“ ja „Dovlatovi päevad Tallinnas“, Põhja-Tallinna Valitsus, festival SAAL Biennaal jt.

Lisainfo ja programm: www.tallinn.ee/kultuurioo

Katre Teppan, Kultuuriöö projektijuht, tel 645 7181, Katre.Teppan@tallinnlv.ee