03.04.2018

Kultuurisillad sidusid Eesti ja Ukraina õpilasi

Haabersti Vene Gümnaasiumi (HVG) õpilaste rühm osales rahvusvahelisel festivalil „Avatud kool 2018“, mis toimus Kiievis (Ukraina) 26.-31. märtsini 2018.

Festivali programm koosnes mitmesugustest üritustest. HVG õpilaste esinemine oli kui Eesti kultuuri visiitkaart: esitati Eesti heliloojate loomingut, rahvalaule ja tantse. Näidati esitlust „Eesti 100“.

Eesti, Ukraina ja Valgevene õpilased võistlesid sportlikes jõukatsumistes ja mängudes. Väga emotsionaalseks kujunes kirjandusõhtu, mis oli pühendatud Ukraina luuletaja Lina Kostenko loomingule, kus HVG õpilased lugesid tema luulet eestikeelses tõlkes.

Osa festivalist hõlmas projekti „Kultuuri digisild“ kaitsmist. Projekt kestis mitu nädalat. HVG õpilased näitasid endi pildistatud ja töödeldud fotosid Tallinna ajaloolistest hoonetest ning jutustasid Tallinna vanalinna ehitiste arhitektuurist ja ajaloost. Ukraina õpilased aga koostasid Kiievi linna turismimarsruute: ajalooline, kirjanduslik ja „roheline“. Õpilaste esitlused olid väga huvitavad ja õpetlikud.

Festivali kultuuriline osa hõlmas endas ka Kiievi ooperiteatri, draamateatri ning kondiitrivabriku „Roshen“ külastust.

Suurepärased festivali osalejate esinemised, kiievlaste külalislahkus, külluslik kultuuriline programm, aga ka kogemuste vahetamine kolleegidega hariduse valdkonnas tekitasid erinevate riikide noorte vahel kirjeldamatu peo õhkkonna. HVG loodab, et sellisel ettevõtmisel on tulevikku.
 

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: