23.11.2015

Kümnenda Schwerin-Tallinn matemaatikaolümpiaadi esikoht jäi Tallinna

11. novembril võistlesid kahe sõpruslinna – Schwerini ja Tallinna – õpilased juba kümnendat korda ühisel matemaatikaolümpiaadil. Parima tulemuse saavutas Uko Rasmus Tiidemann Gustav Adolfi Gümnaasiumist.

Tallinna Südalinna Koolis lahendas ülesandeid 128 kaheksandate klasside õpilast 32 Tallinna koolist. Schwerinis oli samal ajal võistlustules 3.–12. klasside õpilased.

Matemaatikaolümpiaadi ülesanded koostatakse kord Saksamaal, kord Eestis, ja tõlgitakse eesti, vene ja saksa keelde. Ülesannete sisus on õpilaste arvates siiski olemas ka erinevus – Saksamaal koostatud ülesanded vajavad lahenduste leidmiseks rohkem loogilist mõtlemist.

Seekord koostati ülesanded Saksamaal. Ülesannete lahendamiseks oli aega neli tundi. Schwerinis võivad õpilased kasutada ülesannete lahendamisel valemite tabelit ja lihtsat taskuarvutit, Tallinnas traditsiooniliselt mitte.

Tallinna õpilaste tulemused olid järgmised (maksimum: 40 punkti).

Koht

Õpilane

Kool

Punkte

1.

Uko Rasmus Tiidemann

Gustav Adolfi Gümnaasium

30

2.

Aleksander Medvedev

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

28

3.-4.

Mark-Erik Aan

Tallinna Reaalkool

26

3.-4.

Jarl Patrick Paide

Tallinna Reaalkool

26

5.-7.

Pavel Grubeljas

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

25

5.-7.

Robert Sarnet

Tallinna Inglise Kolledž

25

5.-7.

Artemi Kurski

Sakala Eragümnaasium

25

8.

Anett Sandberg

Tallinna Reaalkool

24

9.-11.

Martin Kivimaa

Kadrioru Saksa Gümnaasium

23

9.-11.

Siim Kruusimäe

Tallinna Laagna Gümnaasium

23

9.-11.

Kaarel Kivisalu

Tallinna Reaalkool

23

12.-14.

Kris Tohver

Tallinna Laagna Gümnaasium

22

12.-14.

Rasmus Saame

Tallinna Merekalda Kool

22

12.-14.

Leonid Maznitsa

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

22

15.

Denis Andrejev

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

21

Ka Schwerini õpilased saavutasid häid tulemusi. Sõpruslinna kolm parimat on Lennart Pfennigschmidt (Fridericianum, 24 punkti), Franziska Moll (Pädagogium, 23 punkti) ja Henrik Bajon (Goethe-Gymnasium Schwerin, 22 punkti).

Tallinna õpilaste töid hindas ülelinnaline komisjon Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Annela Valdi juhtimisel. 

Schwerin Tallinn zhürii 2015_1.jpg Schwerin Tallinn zhürii 2015_2.jpg

Kahe linna ühiste olümpiaadide puhul on tegemist üsna ebahariliku ettevõtmisega, mis linnadevaheliste suhete tavapäraste tegevuste hulka ei kuulu. Projekti algatajateks oli matemaatikaõpetaja, Mecklenburg-Vorpommerni Liidumaa pealinna Schwerini Kooliameti matemaatikavõistluste koordinaator, volikogu liige Georg-Christian Riedel ja tema kolleeg, matemaatikaõpetaja Manfred Aleff. Linnadevaheliste läbirääkimiste tulemusel viidi 2007. aastal läbi esimene ühine olümpiaad. Sündmusel oli positiivne mõju kahe linna suhetele ning seda kajastati laialdaselt Schwerini meedias.

Tallinnas on kahe linna olümpiaadi kõigil kümnel korral koordineerinud Sirje Rei Tallinna Haridusametist. Esimesest võistlusest alates on meeskonnas olnud ka Tallinna Reaalkooli õpetaja Villu Raja.

2008. aastast on matemaatikaolümpiaadi korraldatud õpilasvahetustega – Tallinna õpilased osalevad sügiseti piirkonnavoorus Schwerinis ja Schwerini õpilased talviti Tallinnas. Schwerini delegatsioone Tallinnas on juhtinud linnavolikogu esimees Stephan Nolte, Tallinna delegatsiooni Schwerinis Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja hariduskorralduse osakonna juhataja Meelis Kond. Kui olümpiaadiülesanded lahendatud, on võõrustajad külalistele tutvustanud oma kodulinna, on külastatud kultuuriasutusi ja osaletud õppetundides. Delegatsioonide juhid on kohtunud linna juhtkonnaga ning pidanud läbirääkimisi linnadevahelise koostöö edendamiseks. 

Tulemused on avaldatud haridusameti olümpiaadide lehel http://olympiaadid.haridus.ee.   

Lisateave: 

Sirje Rei
Tallinna Haridusamet
sirje-anne.rei@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: