29.01.2018

Kuristiku gümnaasium kinkis Eestile juubeliks 100 sportlikku kilomeetrit

„Kingime Eestile sportlikud 100 kilomeetrit!“ otsustati Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis. Mõte sai teoks 26. jaanuaril, kui õpilased jooksid kooli staadionil 100 x 1 kilomeetrit.

Idee autor, kooli huvijuht Triin Tibar, räägib, et mõte tuli puhtalt sportlikust huvist panna noored liikuma ka keset tavalist koolipäeva ning loomulikult tõsta nende teadlikkust tänavusest suurest aastast. Kuna kool osaleb aktiivselt projektides „Liikuma kutsuv kool“ ja „Tervist edendav kool“, siis antud üritus sobis ideaalselt ka neis raamides.

Kuna idee oli kokku koguda suure kooli peale 100 õpilast, siis kujunes valik üllatuslikult keeruliseks, sest huvilisi oli oodatust rohkem. Loosi tahtel osutusid valituks
kooli 1B, 2D, 3A, 4D, 5C, 6A, 7A, 8B, 9B, 10B õpilased.

Sada õpilast kogunesid kooli staadionile ning jooksid lippude lehvides ja rõõmsalt hõisates kolm staadioni ringi, mis andsid kokku ühe kilomeetri. Tegu polnud võistlusega, eesmärk oli joosta distants läbi ühtse grupina rahulikus tempos. Jooksjate meeleolu oli ülev ja pidulik ning eriti uhkelt hoidsid Eesti lippu kõrgel kõige väiksemad jooksjad.

Antud üritusest pannakse mälestuseks kokku ka vahva videoklipp. 

Raino Liblik, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

Kuristiku G EV 100 jooks (2) (Medium).JPG Kuristiku G EV 100 jooks (3) (Medium).JPG

Uudise rubriigid: