11.05.2015

Kuristiku laulu- ja tantsupidu „Suured ja väikesed teod”

13. mail 2015 algusega kell 17 toimub Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (Kärberi 9, Lasnamäe) juba 28. korda laulu- ja tantsupidu, seekord pealkirjaga „Suured ja väikesed teod”.

Kavas on ligi kolmkümmend etteastet Kuristiku, Läänemere ja Laagna gümnaasiumide ning Merekalda kooli noortelt. Esitamisele tuleb nii klassikat kui ka selle kevade hitte. Oma rühmadega astuvad üles muusika- ja tantsumaailmas tuntud Kuristiku kooli ringide juhendajad Kalev Järvela, Sirje Vasmann-Perend, Andres-Aare Tooming jt.  

Peo ajal on üleval ka õpilastööde näitus, koolivormilaadal on võimalik müüa oma väikseks jäänud koolivormi ja soetada asemele sobivat.

Kuristiku kooli laulu- ja tantsupidude traditsioon sai alguse 1988. aastal toonase algklassiõpetaja Ivi Talimäe eestvedamisel. Juba esimesel peol astusid üles nii lauljad, tantsijad kui ka võimlejad.

Peagi hakati pidudele kutsuma esinejaid ja külalisi teistest Lasnamäe koolidest ja lasteaedadest. Publiku hulgast ei puudunud ka kunagised Kuristiku küla elanikud, kes nimetasid pidu isegi Lasnamäe laulu- ja tantsupeoks.

Traditsiooniks on saanud, et pidu peetakse koolimaja siseõues, mis võimaldab esinejatel ja pealtvaatajatel end hästi ja koduselt tunda.

 

Tallinna Kuristiku Gümnaasium
634 0212, kuristiku@kuristiku.ee  

 

Lisatud foto on illustratiivne

 

 

Uudise rubriigid: