15.05.2015

Kuristiku laulu- ja tantsupidu tõi publiku ette suuri ja väikesi tegusid

13. mail 2015 kogunes suur hulk Lasnamäe rahvast juba 28. korda Kuristiku laulu- ja tantsupeole, mis sel korral kandis pealkirja „Suured ja väikesed teod“.

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi laulu- ja tantsupidu, mis toimub traditsiooniliselt maikuus, annab hea ülevaate õppeaasta jooksul muusika, tantsu, kunsti, käsitöö ja muu huvitegevuse vallas tehtust. See on nagu laulu ja tantsu saatel peetav eksam kooliaasta lõpus. Sel aastal peeti pidu vilu ja vihmase ilma tõttu kooli aulas, kuhu kogunes hulgaliselt lapsevanemaid ja teisi kaasaelajaid.

Laulu- ja tantsupeol osalesid suures osas oma kooli lauljad ja tantsijad, nii suured kui ka väikesed, kavas oli kokku 30 numbrit. Külalisteks olid Konstantin Pätsi nimelise Vabaõhukooli õpetajate rahvatantsurühm (juhendaja Paul Bobkov); Tallinna Läänemere Gümnaasiumi ansambel (juhendaja Marianna Pisarevskaja) ning Tallinna Laagna Gümnaasiumi 7. klassi ansambel ja mudilaskoor (juhendaja Lii Leitmaa). Üllatusena lisas kavasse vürtsi Tallinna Laagna Gümnaasiumi õpetajate segarahvatantsurühm koos direktori Mait Tõitojaga. Nii et tegemist oli lausa Lasnamäe laulu- ja tantsupeoga.

Seitsme lauluga esines peol Kuristiku gümnaasiumi noortekoor, keda saatis 11. klassi poistest koosnev bänd. Õpetaja Sirje-Vasmann Perendi juhendamisel esitati popilikke ja eurovisioonilikke lugusid: „Tantsupalavik“, „Runaway“, „Once in a lifetime“ jm.

Publikule jätsid sügava mulje ühendkooride poolt esitatud ühislood „C’mon Everybody Let’s Sing Along“ ning peole punkti pannud „Sa haara kinni“. Publiku südame võitsid ka mudilaskoor, poisteansambel, lastekoor LAKK ja solistid, keda juhendavad Kristi Toomra, Sirle Truu ja Esta Saula.

Kuristiku gümnaasiumi 2. ja 4. klasside Päripidi rahvatantsurühmadelt koos naisrühmaga sai näha kaasahaaravaid tantse. Juhendajaks on Andres-Aare Tooming. Publikut haarasid ka Päripidi 2.b, 5.b ja 7.b klasside rühmad, kus on juhendajaks Kalev Järvela. Sel suvel Rakveres toimuvale meeste tantsupeole on minemas Kalev Järvela õpilased, kes tõid publiku ette tantsu „Mina olen mees“.

Ei saa mainimata jätta ka tubli vahetekstide ettekandjat Rihardit 7.a-st, kes vaimukate tekstide abil esinejaid tutvustas ning üksinda laval suurepäraselt hakkama sai. Peo lõpus tänasid osalejaid kommikottidega ja juhendajaid lilledega kooli huvijuht ja peo üldjuht Triin Tibar ning õppealajuhataja Siiri Aiaste.

Laulu- ja tantsupeol sai osta õpilaste endi valmistatud kooke ja küpsetisi. Garderoobide juures oli avatud koolivormide ja riiete laat, kus leidus õpilaste väikeseks jäänud kooliveste, polosid ja särke. Aula ja garderoobi seinu kaunistasid õpilaste kunstitööd, mille autoriteks olid Kuristiku gümnaasiumi suured ja väikesed andekad õpilased.

Kuristiku gümnaasiumi ligi 30-aastane laulu- ja tantsupeo traditsioon on jätkuvalt muutumises ja täis elujõudu. Vaatajad tundsid peost rõõmu: laulsid kaasa ja innustasid oma toetusega esinejaid.

Pidu toetas Lasnamäe Linnaosa Valitsus.

Pildid avaldatakse www.Kuristiku.ee/galerii  

 

 

Uudise rubriigid: