04.01.2021

Kurvad uudised Naksitrallide akvaariumist

Kui üldiselt on jõulupühad ja aastalõpp pigem rõõmsa tooniga aeg aastas, siis naksitralle ootas pühadelt naastes rühmas kurb üllatus.

Nimelt oli üks nende kahest akvaariumikalast ära surnud. Kahjuks ei osanud me tuvastada, mis võis olla selle kurva sündmuse põhjuseks, aga kuna tegu oli juba soliidsemasse ikka jõudnud kalaga, siis eeldasime, et tegu oli loomuliku asjade käiguga.

Naksitrallide kaks põhjakoristajat (liiginimega ancistrus), olid juba üle kümne aasta mitmeid lende lapsi rõõmustanud oma toimetamistega. Nimed olid nad saanud omale  Andrus Kivirähki ja Heiki Ernitsa raamatu Lotte tegelaste, kahe muti järgi  - John ja James.

Kahjuks tuli meil 27ndal detsembril 2020 Johniga hüvasti jätta. 

James kolis akvaariumi kapitaalpuhastuse ajaks kunstittoas asuvasse akvaariumisse. Naksitrallide rühma akvaarium ja selle tehnovarustus said täispuhastuse, uue inventari ning pärast pikki konsulteatsioone teadjamatega nii raamatute vahendusel kui ka akvarisitikakaupluse teenindajatega, sai soetatud uus akvaariumi sisu. Loodetavasti saab James peagi tagasi oma akvaariumisse kolida. 

Sündmus andis hea võimaluse arutleda lastega ka elu kurvemate ja ehk ka selgasemate seikade üle, lapsed väga huvitusid sellest teemast ning kuulda oli ka mitmeid omavahelisi mõttevahetusi mis olid just Johni surmast ainest saanud.