29.10.2020

Kutse Tallinna visioonikonverentsile "Tark linn ei saa kunagi valmis"

Konverents toimub virtuaalselt 3.-5. novembrini kell 10-12. Sel aastal korraldame Tallinna visioonikonverentsi uuenenud moel – virtuaalselt. Igal päeval on erinev teema: "Linnaarhitektuur ja linnaplaneerimine", "Tark linn: nutikas ja avalik ruum“ ja "Tulevikuvisioon: tark linn ei saa kunagi valmis“. Videoettekannetele järgneb paneeldiskussioon, kus vestlust veab ajakirjanik Neeme Raud.

Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik kutsub Teid osalema Tallinna visioonikonverentsil „Tark linn ei saa kunagi valmis“, mis toimub virtuaalselt 3.-5. novembrini kell 10-12 aadressil www.tallinn.ee/visioonikonverents.
 
Tallinlastele on kindlasti tuttav legend Ülemiste vanakesest ja sellest, miks Tallinn ei tohi kunagi valmis saada. Sellest legendist lähtub ka tänavuse konverentsi teema, kus tõdeme, et tark linn ei saa kunagi valmis. Tallinn valiti tänavu intelligentsete kogukondade foorumi poolt mitmesaja kandidaadi hulgast maailma seitsme arukama kogukonna hulka ning praegu jätkame ainsa Euroopa linnana kandideerimist intelligentseima linna tiitlile. E-teenused on muutunud Eesti inimeste elustiili lahutamatuks osaks. Oleme nendega harjunud ning mõnikord ei kujuta ettegi, et meie innovaatilised ja nutikad lahendused on muule maailmale eeskujuks.
 
Linn areneb ning üha teadlikumaks muutuvad elanikud. Üheskoos sellega areneb linnakeskkond. Tallinnas on terve rida piirkondi, millel kunagi oli hoopis muu funktsioon. Endised tööstusalad ja vahepealsed räämas tühermaad transformeeruvad. Uus funktsioon on nendesse toonud või toomas taas elu. Kuidas innovatsiooni, erinevat teadmist ja kogutavaid andmeid ning nutikaid lahendusi uueneva elukeskkonna, aga eelkõige inimeste jaoks kasutada ja tööle panna?
 
Sel aastal korraldame Tallinna visioonikonverentsi uuenenud moel – virtuaalselt. Igal päeval on erinev teema: "Linnaarhitektuur ja linnaplaneerimine", "Tark linn: nutikas ja avalik ruum“ ja "Tulevikuvisioon: tark linn ei saa kunagi valmis“. Videoettekannetele järgneb paneeldiskussioon, kus vestlust veab ajakirjanik Neeme Raud.

Tallinna visioonikonverents ootab Teid targa linna ja linnaplaneerimise teemadel kaasa mõtlema.

Resistreeruge koverentsile siin

Konverentsi programmiga on võimalik tutvuda veebilehel https://www.tallinn.ee/visioonikonverents/Programm-2020