07.08.2019

Kutse osalema laste toitumise koolitusele!

Rahvatervise Akadeemia korraldab erinevaid terviseteemalisi koolitusi.

Rahvatervise Akadeemia on korraldamas koolitust laste toitumise teemal, kuhu on oodatud osalema nii lapsevanemaid kui ka kõik teised spetsialistid, kes puutuvad kokku laste toitumise ning toitu valivate lastega. Koolitus on kasulik nii lastevanematele kui lasteaiaõpetajatele.

Just lasteaialapsed on selles vanuses, mil kujunevad välja nende põhilised söömisharjumused ja on oluline, et laps sööks tasakaalustatud toitu, et ta saaks kõik vajalikud toitained kätte. Kuid lapsed on erinevad: osad julgevad uusi toite maitsta, teistel piirduvad toiduvalikud teatud üksikute ja konkreetsete toitudega. See on murekohaks nii lapsevanemale kui õpetajale: kuidas siis ikkagi panna laps mitmekesisemalt sööma, et tagada kasvamiseks ja arenguks vajalikud toitained ning terve suhe toiduga?
 

Koolitus “SELEKTIIVNE JA SENSOORNE SÖÖMISHÄIRE LASTEL

aitab lapsevanematel ja lasteaiaõpetajatel leida viise, kuidas lapsi sellises olukorras aidata. Koolitusel antakse ülevaade söömisharjumuste kujunemisest lapseeas ja seda mõjutavatest teguritest. Kutsetunnistusega toitumisnõustaja Tuuli Taimur ja TÜ Kliinikumi lastepsühholoog Külli Muug jagavad praktilisi lähenemisvõtteid söömisharjumuste kujundamiseks ja näpunäiteid, kuidas tulla toime selektiivse ja sensoorse söömishäirega, arvestades seejuures lapse koostöövalmidust ja eripärasid (nt autismispektri häire). Muuhulgas räägitakse söömisega seotud psühholoogilistest probleemidest: uue toidu kartus, puhtuse jooned söömisel, toidu valimine, vedelalt toidult tahkele üleminek jm. Käsitletakse nii teoreetilist osa kui praktilisi juhtumeid nende laste aitamiseks. 
 
Koolitus toimub Tallinnas juba 10. augustil ja korduskoolitus 12. oktoobril 2019.
Koolituse kohta saab lähemalt lugeda SIIT ja koolitusele registreeruda SIIN.
 
 
RAHVATERVISE AKADEEMIA
Nutrilligent OÜ
mob: +372 5463 2434