09.02.2018

Küünlaümbriste jaht

Tallinna Päikesejänku Lasteaed osaleb juba teist aastat „Küünlaümbriste jahis” ning sellel aastal ka „Patareijahis.

"Küünlaümbriste jaht" on lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaania, mille raames kutsutakse leidma võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid."

"Patareijaht" raames kogutakse A, AA, AAA ja nööp-patareisid.

Alumiinium ei lagune looduses kunagi, mistõttu on kampaania eesmärgiks ümbriste kogumisega lastele õpetada jäätmete sorteerimise ja keskkonnahoiu olulisust.

Alumiiniumit kasutatakse selliste igapäevaste asjade koostises nagu foolium, plekkpurgid ja küünlaümbrised. Kahjuks ei lagune alumiinium looduses mitte kunagi. Tegemist on kergesti ringitöödeldava metalliga, mis paraku enamjaolt lihtsalt tavaprügi hulka satub. 
Alumiiniumit leidub lisaks küünlaümbristele ka näiteks jogurtitopside kaantes ja limonaadipurkides. Näiteks ühe alumiiniumist limonaadipurgi ümbertöötlemisel säästame nii palju energiat, et saaksime vaadata 3 tundi telekat!

Kui limonaadipurke suudab metallidetektor muu prügi hulgast tuvastada, siis küünlaümbrised on selleks liiga pisikesed. 
Et need siiski ümber saaks töödeldud, sorteeri neid muust prügist eraldi ja too need oma lasteaeda. Aga et kogu protsess ka lõbus oleks - registreerisime oma meeskonna "Küünlaümbriste jahile" .

Iga osaleja saab anda oma hindamatu panuse keskkonna hoidmisele ning vähendada prügi sattumist loodusesse

Hoiame looduse puhtana ja tutvustame lastele läbi "Küünlaümbristejahi" prügi sorteerimise vajalikkust!

www.kuunlajaht.com