21.12.2021

Küünlaümbriste jaht Tallinna Meelespea Lasteaias 2021/2022

"Küünlaümbriste jaht" on juba kuuendat korda toimuv lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaania, mille raames kutsutakse noori üle Eesti koguma kokku võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid.

Kampaania olulisim eesmärk on laste ja noorte keskkonnateadlikkuse suurendamine ning taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise vajalikkuse teadvustamine. Alumiinium ei lagune prügimäel või looduses mitte kunagi, mistõttu annab isegi väikese koguse küünlaümbriste kokkukogumine märkimisväärse panuse looduse hoidmisesse.

Kindlasti põletatakse hämaratel talveõhtutel paljudes kodudes teeküünlaid. Küünlavalgus tekitab hubase meeleolu. Lasteaias laste laudadel põlevad needsamad teeküünlad turvalistes klaasümbristes. Tuleb aga meeles pidada, et alumiiniumist küünlaümbrised on jäätmed, mis tuleb eraldi sorteerida ja viia jäätmete kogumispunkti. Sel aastal toimub taaskord küünlaümbriste jaht, mis aitab meil meeles pidada, et ümbriseid kogudes teeme head keskkonnale. Meelespea lasteaia lapsed koguvad oma rühmades küünlaümbrised kogumiskastidesse, mis viiakse kampaania lõppedes ühiselt Kuusakoskisse. Kogumiskastidesse on oodatud ka kõik ümbrised kodudest ja sõprade kodudest. Aktiivsematele kogujatele on välja pandud auhinnad, kuid parim auhind on puhtam loodus! Rohkem informatsiooni leiab SIIT

Uudise rubriigid: