06.04.2021

LEIUTAJAD märtsis

"KUI MA OLEKSIN NÄITLEJA..." oli LEIUTAJAD märtsikuu projekti teema, igati kohane teatrikuule.

Ja Leiutajad olid suurepärased näitlejad. Mängisid tublisti oma rolle karnevalinädalal, kus iga laps või olla enda valitud muinajututegelane. Samuti etendasid lavastuse "Hiire väimees" suurepäraselt ning Veepäevaks õpitud "Ojakese" tantsu. Need kõik tegemised said üles filmitud ja video vahendusel jagatud teiste rühmadega ja ka vanematega.

Emakeelenädalal hääletasime oma rühma kaunikõlalise sõna poolt ja selleks oli ARMASTUS. Veel mängisime Kuldvillakut tegime etteütlust ja proovisime leiutada uusi sõnu. Emakeele päevaks olid rühmade õpetajad ja juhtkond moodustanud Lasteaia õuealale seitse põnevat keelepesa.Igas pesas oli tore ülesanne, mis oli seotud tähtede või sõnadega. Kui kõik pesad läbitud sai kokku sõna EMAKEEL.

Ja siis jäime eneseisolatsiooni, nii nagu päris teater ja päris näitlejad. Videosilla ja Fb postituste vahendusel jätkasime õpitut, et miski ei ununeks. Õpetajate juhendamisel ja innustusel õppisime kella, täringuga endale ise matemaatika tehteid tegema,tähti kirjutama jne. Samal ajal hoidis meie paaril lapsel, (kes võisid lasteaias edasi käia) ja ka kurgi taimedel silma peal õpetajaabi Oxana. Suur Aitäh talle!

Nüüd ootab meid ees NUTI -JA SÜDAMEKUU APRILL.