04.05.2022

LEIUTAJAD aprill tegemised

Aprill oli teadagi naljakuu, samuti oli ta nuti - ja südamekuu.

Naljatamisega me alustasimegi, üksteisele aprillinalju tehes ja naljakaid  portreepilte klõpsides.

Tähistasime ka Rahvusvahelist lasteraamatupäeva! Kõik lapsed said sellel päeval kodust kaasa võtta oma lemmikraamatu ning seda rühmakaaslastele tutvustada. Samuti külastasime teiste rühmade raamatupesasid ja uudistasime nende raamatuid.

Meil käis ka külas Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss Katarina Jee ehk rändraamatukogu, mis on esimene ja praegu ainus Eestis. Tuttvusime bussis põgusalt raamatukogu eluga, saime teada, kuidas laenutada raamatuid ja millist kirjandust on olemas.

Eriti äge ja meeldejääv oli külasistepäev Kaitseliidu Tallinna malevasse, kus peale meie oli veel Tallinna erinevatest lasteaedadest üheksa koolieelikute rühma. Kõik me tutvusime seal kaitseliidu varustuse, tehnika ja relvastusega, saime teada, kuidas end metsas ja maastikul ära maskeeridaja, kui palju kaalub sõjamehe seljakott jne. Päeva lõpetuseks ootas meid maitsev kringel ja morss.

Õuesõppepäeval käisime Kopli pargis. Vaatlesime ümbritsevat loodust seekord läbi peegli. Pärast kirjutasime kõik üles mida ja keda nägime ja kuulsime.  

Aprilli lõpetas Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine lasteaia õuealal. Meil oli mitu tantsu selgeks õpitud ja meid kiitis ka väike Volbrinõid, kes kogematta meie tantsupäevale sattus. 

Nüüd ootab ees mai, väike ärevus ja samuti kurbus hakkab hinge pugema, sest lasteaiaaeg liigub lõpu poole!

Uudise rubriigid: