01.11.2020

LEIUTAJAD oktoobrikuu tegemised

LEIUTAJAD rühma oktoobrikuu oli täis mitmeid põnevaid seiklusi & tegevusi, mis seotud LOODUSEGA.

Kuu alguses saime rõõmustava teadaande, et meie lasteaed on liitunud ROHELISE KOOLI programmiga. See uudis meeldis meile väga, sest ka meie rühmaprojekt sellel kuul oli rohkesti seotud loodusega ning selle tundmaõppimisega.

Algas põnev miniprojekt koostöös KIKi ja Tallinna Loomaaiaga, kus 5 korral on meil võimalus osaleda loodustundide programmis. Rääkisime ka rühmas palju loodusest, loomadest ja lindudest. Kui eelmisel kuul külastasime Loodusmuuseumis näitust “SUPERVÕIMEKAS NAHKHIIR”, siis sel korral uudistasime väljapanekut vanalinnas - saime õpetaja Margiti abiga teada uusi põnevamaid fakte loomadest ning lõpuks õpetas Oxana ka lapsi nahkhiirt meisterdama.

Leivanädalal küpsetasime üheskoos LEIBA, käisime leiba Muhu Pagarite poest ise ostmas ja valisime ka laste lemmik leiva. Õppisime noorsopolitseiniku abiga, kuidas ohutult tänaval ja RAUDTEEL liigelda.

Alguse sai ka märtsi kuuni kestev hammaste eest hoolitsemise projekt “SUUKOOL VÕITLEB SUUKOLLIDEGA”.

Tähistasime ka ühiselt ÕUNAPÄEVA, mille raames toimus suur Õunamahla tegu – oma tehtud on ikka eriti hea, seda tõdesid kõik Leiutajad, kes vihmast hoolimata käe külge panid. Võtsime osa KÕRVITSATE kasvatamise ja kogumise aktsioonist Loomaaia asukatele. Tegime õuesõppepäeval näpud mullaseks ja istutasime lillesibulaid, mis varakevadel kõiki väikseid ja suuri rõõmustavad. Loomulikult ei puudunud ka KÄTEPESUPÄEVA tähistamine, sest praegusel hetkel on väga oluline tervise eest hoolitsemine. Oktoobrikuu lõppes rühmas KAISUKARUPÄEVA tähistamisega, ühise HALLOWEENI TRALLIGA ja retkega MUSTOJA Linnuvaatlustorni.

Aitäh kõigile peredele, et meie tegemistest aktiivselt osa võtate.

Aitäh direktor Reelikale, õppealajuhataja Ethelile,
MÕMMIKUD, NAKSITRALLID JA SIPSIKUD rühma meeskonnale.

Päikeselist ja värvilist sügise jätku ning püsige ikka terved,
Margit, Siiri ja Oxana