04.11.2021

LEIUTAJAD põnev Oktoober

Põnevaid tegevusi mahtus sügiselt kirevasse ja jahedasse oktoobrisse palju!

Rahvusvahelisel Muusikapäeval käis meil külas suurepärane laulja, näitleja ja muusikateatris lavastaja Jaanika Sillamaa, kes on meie rühma Alma ema. Ta rääkis lastele: mis on muusika, muusikal ja millist meeleolu muusika loob. Kui vana võiks olla muusika? Lisaks said Leiutajad selgeks "DO,RE, MI" laulu, mida me nüüdki rühmas Alma juhendamisel meeleldi laulame.

Õpetajatepäeva puhul käisid meil külas Pelgulinna Gümnaasiumi 10.klassi noored.  Nad trallisid meiega ning  õpetasid mitu uut mängu. Kindel on see, et õpetaja ametiga said nad kenasti hakkama ning lapsed arvasid, et nad võiks meile sagedamini külla tulla.

Sellel kuul käisime KIKi projekti raames Tallinna Loomaaias ja Lennusadamas.

Loomaaias tutvusime lähemalt Hiid-Raagritsika, Hiid-Rohutirtsu  ja Tuhatjalgsega. Kuid saime palju huvitavat teada kõikide putukate ja nende põneva elu kohta! Lennusadamas oli meie seekordse tunni teema "Elu Läänemerel“, siin saime teada millised laevad liiguvad merel, mida nad veavad, milleks kasutatakse kompassi, kes elavad Läänemeres ning millest valmistatakse marmelaadi? Lisaks ronisime allveelaev "Lembitu" pardale, voltisime paberlennukeid ning sõidutasime mudellennukeid ja -laevu!

Suur aitäh KIK võimaluse eest uusi teadmisi ja põnevaid kogemusi saada!

Lisaks osalesime ka lasteaia saalis toimunud suurel Qobo Tigu õppepäeval, kus Qobo õpetas meile muusikat, lugemist, liikumist, kunsti ja arvutamist. See päev oli meie jaoks lihtsalt supper lahe, sest meil endal rühmas on ainult 1 Qobo, kuid saalis oli neid lausa kuus.

Heategevuslikust kampaaniast "Kõrvitsad loomaaiale" võtsime samuti osa koos lasteaiaiperega. Saime loomadele oma õppeaiast hoole ja armastusega kasvatatud porgandid, peedid ja kõrvitsad. Head isu meie poolt kõikidele loomaaia asukatele!

Muidugi mahtus meie päevadesse leivaküpsetamine, vaikuse kuulamine, õunatrükk, arvutamine, tähtede õppimine ning mitme sünnipäeva tähistamine.

Oli imeline oktoober! Nüüd on tulemas küll pimedapoolne november, kuid meie jaoks on see kindlasti valgusküllane ning kindlasti ootavad meid jällegi ees uued ja põnevad seiklused!

Kõike paremat! 

Väiksemad ja natuke suuremad Leiutajad