13.10.2021

LEIUTAJAD septembri tegemised

Septembris said LEIUTAJAD rühmas kokku uued suunamudijad!

Kuna Leiutajate rühmas said septembri alguses kokku jälle uued lapsed, nii eelnevalt meie majas käinud kui ka väljast poolt tulnud, siis kulus algus nagu ikka: üksteise tundmaõppimisele, sõprussidemete loomisele, rühma heade tavade ja reeglitega tutvumisele, loodustahvli ning põnevate mängude uudistamisele.

Muidugi oli meil peale igapäevaste tegevuste ka palju muid toredaid ettevõtmisi...

Käisime KIKi projekti raames Tallinna Loomaaias, kus tutvusime Aaafrika loomadega. Saime näiteks teada mida söövad ninassarvikud, kus elavad jõehobud, milline on elevandi hammas ning kes on surikaadid ja kus nad end peidavad.

Kätte oli jõudnud ka seenesügis ning Seenenäitusel Tallinna Loodusmuuseumis saime tuttavaks söödavate, mittesöödavate ja suisa mürgiste seentega. Lisaks saime aimu milline on sügis metsaelanike jaoks ning külastasime ka samas majas asuvat näitust "Hirmus armas nahkhiir", kus sai väheke selgemaks nende salapäraste ööviirastuste tegemised, elukohad ja seegi, et eelmine aasata oli Eestis Aasta loom just nimelt nahkhiir.

Loomulikult võtsime osa Maailmakoristuspäevast, sest oleme ju liitnud Rohelise Kooli programmiga ning me hoolime loodusest enda ümber, koristasime oma rühmaga Stoomi randa ning parki igasugusest väikeprügist!

Septembris toimus lasteaias ka Spordinädal! Igal päeval toimus midagi vahvat ja sportlikku! Näiteks käis meil külas Joogamõmm, toimus laulmine sporti tehes, jalgrattapäev ja õunamahlapäev.  

Muidugi ei unustanud me ära oma õppeaeda! (Roheline kool) Iga päev uudistasime ja kastsime oma taimekesi! Oh kui head olid maasikad oma peenrast võetult ja just valminud tomatid kasvuhoonest!

Nüüd ootab ees Oktoober ja Suunamudijaid ootavad ees uued ja põnevad tegemised!


Kõike paremat ning hoidke end!

LEIUTAJAD rühma väikesed ja natuke suuremad :)