03.06.2021

LEIUTAJAD tegemised maikuus!

LEIUTAJAD maikuu möödus kui linnulennul.

Peab muidugi etteruttavalt ütlema, et lapsed ootasid maikuu lõppu suure huviga, sest neid ootas ees LASTEAIA LÕPUPIDU!

Aga enne veel oli vaja üle korrata kõik liiklusega seonduv: liiklusmärgid, sõidukid, reeglid, sest meie maikuu projektiteema oli seekord "Reeglid liikluses". Nii me mängisime erinevaid liiklusega seotud mänge igapäevaselt, eriti põnev oli "AGA MINA" põrandamäng.

Muidugi tähistasime ka emadepäeva! Õppisime selgeks laulud, luuletused ja tantsud ning esitasime need videosilla vahendusel oma peredele. Tähtsa päeva puhul meisterdasime ka oma armsatele emadele kaunid kaelakeed ja lilleseaded.

Lemmikloomanädalal jutustasime oma lemmikloomadest, joonistasime ja voolisime neid. Sellel nädalal külastasime ka KIK projekti raames Tallinna Loomaaeda, seekordse õppetegevuse teemaks oli "Linnuretk". Saime teada palju lindudest, nende pesitsus paikadest ja kevadisest paaritumismängudest, aga ka seda, et isaslind on enamasti kaunim kui emaslind.

Räpina Aianduskooli projekt "Kurgisõbrad" jõudis samuti lõpule maikuus, aga meie korjame kurke veel pikalt edasi. Tuleb tõdeda, et oleme üldse tublid rohenäpud, seda tõestab ka see, et lasteaia ühisprojekti "Minu Taimeke" tarvis on meie rühma laste poolt kodudes istutatud taimekesed jõudnud kenasti lasteaia õppeaeda.

Kuna ilmad maikuus olid ilusad ja vägisi kutsus õue, siis tegime ka palju sporti! Näiteks osalesime Tallink Maijooksu laste virtuaaljooksul. Meie sporditegevust oli uudistama tulnud ka Suur Sõber Karu, kes pani meile kõigile kaela uhked medalid, sest olime ju kõik medali väärilised. Ja nüüd algusesse tagasi!

Lõpupidu -kauaoodatud kaunikene... laulud, tantsud, luuletused, pidulikud riided, soengud ja silmanurkasi pühkivad vanemad. See kõik jääb meelde Leiutajate rühma viimasest päevast!

Nüüd ootab meid veel enne kooli ees kaunis ja päikeseline suvi, nautigem seda. ❤️