12.04.2021

LEPATRIINUD märtsis!

Lepatriinude märtsikuu "Huvitav, mida see nupp teeb?" mõtles uus õpetaja 1. märtsi varahommikul pimedavõitu rühmaruumis arvutit käima lülitades, mispeale must kast oranži silma pilgutas ja end töökorda seadis - start on antud!

Lisaks temale oli rühmaga liitunud veel neli tegelast: nädalavahetusel olid enda pead mulla seest välja pistnud kurgitaimed (Räpina taimekasvatusprojekt "Kurgisõbrad"). Lastel on väga huvitav taimede eest igapäevaselt hoolitseda, neid kasta, vajadusel ümber istutada, toestada ja neid vaadelda. Kuu lõpuks olid taimekestest sirgunud juba täiesti arvestatavad varjutekitajad ning peagi on ka esimesi õisi oodata!

Emakeelenädala veetsime traditsiooniliselt ja jutustasime ning lugesime mitmeid lugusid. Emakeelepäeva tähistati aga õues: ühiselt lahendati erinevaid ülesandeid, näiteks tuli etteantud piltide hulgast üles leida see ese, mille nimetust just kuuldi; kuulati tähestikulaulu ja lauldi kaasa; mõistatati mida õpetaja ette joonistas, kuuldud raamatukatkendite järgi püüti ära arvata raamatute pealkirju jne. Rohkete tegevuste keerises valisid lapsed maailma kõige ilusama sõna. Mis see muu ikka olla sai, kui Dinosaurus. Selle sõna kirjutasime suurele paberile ja kaunistasime rasvakriitidega, et võimalikult ehedat ilmet anda.

Lisaks verbaalsele kõnele mõistsid lapsed, et ennast saab ka väljendada kehakeeles - tantsides, sellest tuli ka idee filmida teatrinädalaks üks tõeline tujutõstja: Lepatriinude tantsuteater "Kükita", mis on rühmas vaieldamatu hitt tänaseni!

Väga huvitav päev oli ka Veepäev. Kuna vesi on niivõrd tähtis (PS! See fakt sai täieliku kinnituse ka koosloodud mõistekaardil!), käsitlesime veega seonduvat lausa mitmel päeval. Lapsed valmistasid ise kosutavat maitsevett, mis mekkis eriliselt hästi kohe pärast õuest tulekut. Seebiveega sai katsetada osavust ja puhuda mulle üksteise sisse. Õues saime aga seebiveega kindlaks teha tuule olemasolu, ja oh! kuidas see sel päeval alles keerutas! Lisaks sellele täitsime mitme lapse salaunistuse: mitu päeva tubli tööd ja rühma seinal võis näha päris oma akvaariumit!

Märtsi teises pooles tähistati kevade saabumist BINGOga ja lapsed said koos emade-isadega vahvalt aega veeta ja fotosaagist kollaaže teha. Lasteaias, aga otsisime tavalisi ja ebatavalisi kevadetunnuseid ning püüdsime need läbi fotoraami teistele näitamiseks videosse.

Taaselustasime karukoosolekud. Sõber karudega arutlesime viisakusest, lihtsamatest käitumisreeglitest, armastusest, liiva lennutamisest, kotlettidest... Jah, just kotlettidest. Andrus Kivirähki jutustuse "Endatehtud kotlet" ainetel toimunud arutelust said lapsed tõelise inspiratsioonilaengu, mistõttu on neid viimasel ajal üsna keeruline mänguköögist eemale saada.