10.02.2020

LEPATRIINUD rühma „Kiusamisest vabaks“ projekti tutvustav koosolek lapsevanematele

LEPATRIINUD rühm liitus "Kiusamisest vabaks!" programmiga.

Seoses sellega toimus neljapäeval, 30. jaanuaril ka rühma lastevanematele programmi olemust tutvustav koosolek.

Rõõm oli tõdeda, et koosolekule tuli kohale palju lapsevanemaid. „Kiusamisest vabaks!“ programmi põhimõte oli juba tuttav ühele lapsevanemale.

Tegemist polnud seekord päris tavalise koosolekuga, sest lapsevanemad said ise kaasa teha ja osaleda tõelisel karukoosolekul. Lapsevanemad said omale väikese lilla karu ning lasteaia juhtkonna eestvedamisel tehti ühiselt läbi päris karukoosolek – tervitamine, nimede ring, situatsiooni pildi analüüsimine ning tutvumine massaažiga. Peale karukoosolekut tutvustas LEPATRIINUD rühma õpetaja Kristina vanematele lähemalt „Kiusamisest vabaks“ programmi põhimõtteid, lapsevanematel toimus grupitööna programmi põhiväärtuste - sallivus, hoolivus, austus, julgus - lahtimõtestamine.

  • „Kiusamisest vabaks!“ keskendub tervetele ja heatahtlikele suhetele lastegruppides nii lasteaias kui koolis.
  • "Kiusamisest vabaks!" lähtub põhimõttest, et me kõik ei saa olla omavahel parimad sõbrad, kuid me kõik saame olla üksteisele headeks kaaslasteks ja seda heaks kaaslaseks olemist on võimalik õppida ja õpetada.
  • Programmi sümboliks on lillat värvi Sõber Karu, kelle abil õpitakse tunnustama ennast ja kaaslast, ennetama ja ka lahendama konfliktsituatsioone. Sõber Karu toetab ühtlasi laste sujuvat üleminekut lasteaiast kooli.

    Rohkem selle projekti kohta saad lugeda siit!