02.04.2018

LIHAVÕTTEPÜHADE PIDU PIRITA LASTEAIAS

28.märtsil toimus meil lasteaias lihavõttepühade pidu, mille raames olid õpetajad lastele üllatuseks ettevalmistanud kevadise näidendi. See etendus oli tõeline pauk kevadesse, naerupisarad said silma nii näitlejatest õpetajad, kogu personal kui naeru jätkuks kauaks ka laste silmadesse.

Etendus rääkis toredast jänkude perest, kus elasid koos tark vanaema, ähmi täis jänku ema, toimekas isa ja pisikene jänku Tuttsaba. Kuna pühad juba kätte jõudmas, siis kõigil hakkas järsku kole kiire, et kõik toimetused ikka jõuaks õigeks ajaks tehtud. Kuna munade värvimine oli väga tähtis töö, siis seda pisikesel Tuttsabal ei lubatud kaasa teha. Aga kui kogu toimekas pere oli lõpuks norsates magama jäänud, siis pisikene kavalpea läks ikka vargsi munadega toimetama, sest ka tema soovis väga ise ühe muna värvida. Kahjuks ei õnnestunud see nii hästi, kui pisikene ise lootis ja nii uinus ta lõpuks nuttes. 
Aga tema üllatuseks tuli hommikul graatsiline kanamamma ja tõi jänkuperele hiigel suure ja ilusa muna. Ning jänkupere oli üllatusest pikali kukkumas, et kas pisikene Tuttsaba tegi sellise muna tõesti ise? Kõik kiitsid ja paitasid pisikest ning lõpuks tõi toimekas jänkuisa Tuttsabale ka kingi, milleks oli poolik kapsapea. Hurraaa ja saigi alata kevadpühad...

Jällegi väga uhke oma personali üle!

Suurim tänu muusikaõpetaja Estale.

Kristiina Kons

Pirita Lasteaia õppealajuhataja