18.11.2021

LIIKUDES RÕÕMSAKS, TARGAKS JA TERVEKS

Lille Lasteaia õppeaasta üheks eesmärgiks on kaasata peresid tervist tugevdatavate tegevuste kaasalöömisele ja koos tegemisele. Isadepäeva tähistamiseks toimus lasteaias sportlik maastikumäng ja maastikuroboti õpituba. Laste lõbusad tervitused isadele on nähtavad Eliis keskkonnas.

16. novembri õhtupoolikul olid oodatud väikesed meeskonnad (laps ja 1 täiskasvanu) osavust ja julgust vajavale lõbusale maastikumängule ja robotite õpituppa. Osaleda sai kella vahemikus 15.30-17.30, kes soovis võttis kaasa taskulambi.

Maastikuroboti õpitoas ehitasid laps ja täiskasvanu oma maastikurobotile takistusraja, mida prooviti koos läbida. Võimalik oli kasutada tahvelarvutit või programmeerida nuppudest. Lapsel oli alguses vaja (või koos õpetajaga) näidata isale, kuidas robot töötab (rakenduse avamine, robotiga ühenduse saamine ) ning siis proovida ehitatud takistusrada läbida.

Maastikumängus oli mitu keskust.
Mängiti ja õpiti discgolfi, läbida tuli mitu punkti. Isad pidid saama ketta lapse vanuse visetega rõnga sisse ja lastel oli viskekordi niipalju kui isal vanust.
Täiskasvanu kiiret tegusemist ja osavust vajas lõbus püüdmise mäng. Lapse laualt veeretatud tennispallid tuli vanemal püüda ämbrisse.
Lasteaia ronila oli muutunud õhtuks suureks ämblikuvõrguks, kus kõrgel olid õhupallid ehk ämbliku munad, mida oli vaja kätte saada. Koos isaga liiguti võrku mööda õhupallideni.

Ürituse lõpus said kõik osalejad suurele tahvlile joonistada teemal KUI ME OLEKSIME LOOMAD, LINNUD VÕI PUTUKAD- nii tekkis tahvlile LÕBUS LOOMAAED😀.

Auhinna (ÕHUPALLI) sai iga laps tunnetusekastist võtta.

Koos sportimine ning robotite sõidutamine oli rõõmu, põnevust, eduelamust pakkuv tegevus kõigile osalejatele.

Aitäh liikumisõpetaja Lembile ja muusikaõpetaja Kristelile ürituse korraldamise eest!