04.05.2021

LILLE LASTEAIA NÕIAD PIDASID PIDU

Reedel 30.aprillil peeti lasteaias lõbusat nõidade pidu, kus õpiti ja korrati mitmeid nõiatarkusi. Koos muusikaõpetaja Anniga õpiti selgeks ka võlusõnad ja pidu võiski alata.

Nõidade peol oli lastel palju tegemist. Õuealal oli mitu tegevuskeskust, kus õpiti koos suurte nõidadega. Nõidade kooli õpitubades harjutati kirjutamist, arvutamist, meisterdati võlukeppe, roniti "ämblikuvõrkudes", puhuti seebimulle ning lisaks lauldi ja tantsiti.
1) Väikeste Nõidade ja Võlurite ABC - joonistati, kirjutati ja arvutati - igal väike nõid ja võlur leidis tuttavaid tähti ja numbreid. Suuremad nõiakesed aga arvutasid ja lugesid tublilt.
2) Laulu ja tantsu kool - "Võlurimängus " võluti erinevaid loomi, loitsiti mitmeid võlusõnu. Nõidadel ja Võluritel on väiksed mustad kassid – nii lauldi ja tantsiti laulu  "Kiisud keerutavad tantsu" saatel.
3) Nõiasupi "keetmine" - suurest kausist tulid suured ja väikesed mullid laste puhumise saatel. Küll lendas taevasse värvilisi mulle.
4) Ämblikuvõrgu rada - Kummidest ehitatud takistusraja läbimine. Nõiad ja Võlurid muutusid ise ämblikeks ja tõid kärbsed (käbid) teiselt poolt ämblikuvõrku koju.
Peo lõpuks tuli igal rühmal ära mõistatada üks mõistatus, et üles leida  oma rühma üllatus. Lasteaia õuealal on loomade kivikujud. Kui mõistatus ära arvatutud mindi looma juurde ja leiti kingitus, mis avanes  vaid võlusõnadega.  Kas Sina tead, kus laste üllatused olid:
Käopäkkade mõistatus:
TAL ON VÄGA ILUS MAJA
KANNAB SELJAS KOGU AJA
RÕÕMSALT ROOMAB MÖÖDA TEID
KUS ON JALAD? - POLEGI NEID

Pääsusilmade mõistatus:
PIKAD KÕRVAD ON TAL PEAS
TAGA NUDISABA HEA
HÜPPAB MUUDKUI HOPS JA HOPS
PORGANDIT SÖÖB KRÕMPS JA KRÕMPS

Kassikäppade mõistatus:
KAUNIS SABA JA LAKK ON PEAS
KIIRELT KAPATA ON HEA
TALLE VÄGA MAITSEB KAER
ÜLE KÜLA KÕLAB TA NAER

Lõvilõugade mõistatus:
LEMMIKROAKS SÖÖB VIHMAUSSE
JALAS TAL EI OLE SUSSE
KAEVAB PÄEVAD, KAEVAB ÖÖD
MULLA ALL TEEB RASKET TÖÖD

Pidu lõppes võlujoogi joomise ja nõidade vihmaussi kommide söömisega. Aitäh suurtele nõidadele ja vanematele, kes lastele kostüümid meisterdasid.