21.05.2021

LILLEPÄEV LILLE LASTEAIAS

Igal kevadel toimub lasteaias traditsiooniline lillepäev, kus koos istutavad lasteaia suured ja väikesed, et teha lasteaia õueala lilledega kauniks.

20.mail tuli iga laps lasteaeda, kaasas lilleistik. Koos vanematega oli valitud lill, mis lapse silmad rõõmsaks tegi. Lilli oli toodud erivärvilisi ja mitmeid sorte, lisaks ka mõned püsikuid- roosid, pojengid. Laste õue tulles alustati esmalt õueala lillepottide mullaga täitmisega. Lapsed koos kärude ja labidatega tegid selle töö kiirelt ära ning lillede istutamine võiski alata.  Noorematel lastel aitasid õpetajad istutamise juures aga suuremad lapsed õppisid ise taime potist välja võtma ning maha istutama. Lastele tundus ikka päris keeruline saada taim potist kätte. Mõned lilled said õuepottidesse, mõned peenrasse. Peale  istutamist vaadati veel oma lill üle ja näidati seda uhkusega teistele. Kindlasti said ka vanemad, kes lapsele õhtul järele tulid, näha kohta, kus just lapse oma lill kasvama sai. Sellised päevad annavad lastele teadmisi, et peenralt lilli ei nopi, kuna need õitsevad meie kõikide iluks ja putukate rõõmuks. Laste lemmiktegevuseks oli kastmine, mida kõik ka hoolega tegid. Peenras õitsevad tulbidki said ära kastetud. Suuremad  lapsed olid põnevil oma lilletaimede nimede teadasaamisel. Mõne taime nimi oli ikka päris keeruline.

Lillepäeval õpitakse taimi istutama ja nende eest hoolitsema. Korratakse üle taime osad ning saadakse teada, mis on taimel looduskeskkonnas kasvamiseks vaja. Samuti kogetakse lillede värviilu.

Aitäh kõigile vanematele lilleistikute eest!