01.06.2017

Laagna teel toimub täna laste ja noorte lillepidu

Lastekaitsepäeval, 1. juunil toimub Laagna tee eraldusriba haljasalal Tallinna laste ja noorte lillepidu, kus kolmeteistkümne pealinna õppeasutuse noored rajavad ühtekokku 38 sümboolset tarkuseterakujulist peenart.

Lillepeo avavad kell 10.45 Sabatähe bussipeatuse juures pidulikult linnavalitsuse ja linnaosa esindajad. Pärast tseremoonia lõppu kell 11.00 algab istutustöö, mis kestab kuni kella 12.30-ni. Lillepeo lõputseremoonia toimub Tondiloo pargis (Linnamäe tee 28a kõrval) kell 13. Koolide esindajad saavad tänukirja ja auhinna, millele järgneb elektroonilise muusika duo Púr Múdd (laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus) kontsert.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et lillepeo eesmärgiks ei ole pelgalt ainult linnaruumi ilmestamine. „Praktiline kogemus lillepeenraid rajada on lastele-noortele osa loodus- ja keskkonnakasvatusest, eelnevalt on õpilased koolis läbinud ka taimede istutamise koolituse,“ nentis Kõlvart. „Kindlasti mõistavad lapsed oma kätetööd kõrgelt hinnata ning seeläbi osatakse nii ümbritsevat keskkonda märgata kui ka sellesse hoolivalt suhtuda.“

Tänavu rajatakse uued istutusalad Laagna tee eraldusriba haljasalale. 4150 m2 suurune ja 6,2 km pikkusega istutusala jaguneb 38 peenraks. Tänavu oodatakse Laagna teele ligi 800 osalejat 13-st õppeasutusest, sh üheksa Lasnamäe, kahe Kesklinna kooli ja kahe kutsekooli õpilased ja õpetajad, lisaks vabatahtlikud linnatöötajad.

Lillepeol istutatakse 1023 kollast, 1302 roosat ja 1023 punast roosi; püsililledest kurereha ´Rozanne´  7068 tk, kukeharja ´Herbstfreude´ 2394tk,  fasseni naistenõgest ´Walkers Low´ 6498tk. Täiendavalt istutakse sügisel sibullilli: 18 300 hüatsindi sibulat, 68 400 krookuse sibulat ja 22000 nartsissi sibulat.  

Seoses lillepeoga on liiklus suletud homme, 1. juunil piki Laagna teed Gonsiori tn ristmikust kuni Kärberi tn ristmikuni ajavahemikul kell 10–14. Liinibussidele on kummaski suunas avatud üks parempoolne sõidurada ja piirkiirus on 30 km/h. Laste ja noorte lillepeo ajal toimub tavapärane liiklus Laagna tee sildadel ja kvartalisisestel tänavatel. Korraldajad paluvad liiklejatelt mõistvat suhtumist ja soovitavad vältida Laagna tee piirkonda homme kella 10–14.

Laste ja noorte lillepeo veebileht http://www.tallinn.ee/Tallinna-laste-ja-noorte-lillepidu , vene keeles http://www.tallinn.ee/Prazdnik-tsvetov