25.08.2020

Lae alla HOIA - Eesti ametlik koroonaviiruse äpp

Eesti oma koroonaäpp on nüüd kõigile Eesti inimestele allalaaditav nii Google Play kui App Store'i kaudu.

Laadi rakendus alla ja aita paigaldada ka oma lähedastele!

Uus koroonaäpp teavitab inimest, kui ta on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Äpp teavitab inimest juhul, kui tema telefon on olnud hiljem positiivse koroonaviiruse proovi andnud inimesele tema nakkusohtlikul ajal lähemal kui 2 meetrit vähemalt 15 minutit.

 
Kuna haigestunud inimesel endal on võimatu meenutada inimest, kellega ta mõnes restoranis või bussis lähikontaktis oli, siis siin tulebki appi koroonaäpi automaatne teavitus - telefon jätab anonüümselt ja krüpteeritult telefoni mälusse kõik kokkupuuted teiste äpi kasutajatega.

Kui mõni äpi kasutaja haigestub, märgib ta end, st oma koodi, nakatunuks ning teiste kasutajate telefonid – kes on selle koodi meelde jätnud – teavitavad oma kasutajaid võimalikust lähikontaktist. Nii suudabki äpp teavitada ka neid inimesi, keda nakatunu ise ei pruugi teadagi.

Erilist tähelepanu on rakenduse arendamisel pööratud selle turvalisusele ja inimeste privaatsusele äpi kasutamisel. Riik, rakendus, rakenduse tootja või telefoni tootja ei saa kunagi teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Telefonid suhtlevad omavahel Bluetooth raadiosignaalide abil, vahetades omavahel koode, mis ei ütle äpi kasutajate kohta midagi. Äpi kaudu ei laeku riigile mingit infot lähikontaktsete identiteedi kohta.

Jaga infot ka oma sõpradele ja lähedastele ning vajadusel aita neid äpi paigaldamisel!

Uudise rubriigid: