23.01.2018

Lähipäevade muutuvad ilmaolud muudavad liikumistingimused raskeks

Ilmaprognoosi kohaselt kolmapäeval tuul tugevneb, sajab lund ja tuiskab. Öö on veel külm aga homme pärast lõunat tõuseb õhutemperatuur üle 0 kraadi. Neljapäeva keskööks vallutab soe õhumass kogu Eesti, sajab vihma ja temperatuur on plussis. Arvestades, et maa on külmunud, siis vihmasaju tingimustes muutuvad eelkõige väiksemad teed ja kõnniteed, milledel ei kasutata libedusetõrjevahendina kloriide, väga libedaks.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul tasub keerulistes ilmastikutingimustes olla liikluses veelgi enam tähelepanelikum ning arvestada teeolude ja sõidukiirusega.  “Tänavapuhastusfirmad ja Tallinna Kommunaalameti hoolduosakond jälgivad operatiivselt ilmateateid ning tagatud on ööpäevaringne valmisolek lume- ja libedustõrjeks,” sõnas abilinnapea Mölder.

 Tallinna kesklinna piirkonnas teostab tänavapuhastustöid Tänavapuhastuse AS, ida piirkonnas (Lasnamäe ja Pirita) ja lõuna piirkonnas (Nõmme) teostab tänavapuhastustöid Osaühing N&V, põhja piirkonnas (Põhja-Tallinn, Kakumäe) ja lääne piirkonnas (Mustamäe, Kristiine, Õismäe) Eesti Keskkonnateenused AS.

 „Tallinna Kommunaalameti lepingupartneritel oli lume- ja libedusetõrje tööde teostamisel möödunud ööpäeval töös 38 sahk-puisturit ja 32 multifunktsionaalset traktorit ning lisaks muu spetsiifiline talvine tänavapuhastustehnika. Tööde teostamisel peetakse kinni õigusaktidega kehtestatud tee seisundinõuetest,“ ütles Tallinna Kommunaalameti juhatajaasetäitja Tarmo Sulg. „Libedusetõrje teostamiseks puistati möödunud ööpäeval linnatänavatele 485 t kloriide ning jalg- ja jalgrattateedele 4 t sõelmeid. 32 käsitööbrigaadi (73 inimest) teostasid ühissõidukite peatuste ootealade, treppide ja ülekäikude hooldust.  Vanalinnast ja kesklinnast veeti välja 1200 m3 lund.“

 Sõidukite parkimisel tuleb lähtuda liikluseeskirja nõuetest ja jälgida, et ei takistata teede ja kõnniteede hooldustöid. Sõidukijuhtidel palume olla liikluses tähelepanelikud ja anda teed libedustõrjetöid teostavatele teehooldusmasinatele.

Jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja kasutada ilmaoludele vastavaid jalanõusid ning olla eriti tähelepanelikud treppidel ja sõiduteede ületamisel. Jalgratturitel soovitame kasutada talverehve.

Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul. Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud. Samuti tuleks vältida lume ja jää kogunemist katuse räästarennidesse ning sadevee äravoolutorudesse ja -lehtritesse, kuna see võib kahjustada sadeveesüsteeme ning takistada katuselt sadevee ära juhtimist.

Ehitise ohutuse eest vastutab omanik, kelle kohustuseks on muuhulgas korraldada ka õigeaegsed lumekoristustööd. Juhul, kui ehitise valdajatel on vaja professionaalsete katusepuhastajate abi või rentida tõstukit võib helistada Tallinna abitelefonile 1345.

Talveperiood on pingeline aeg linnapuhastusfirmadele, kuid samas tuleb tõdeda, et väga palju saavad ära teha ka autojuhid ja jalakäijad ise. Tänavapuhastusalaste küsimustega võib pöörduda linna abitelefoni 1345 poole.

Turvalist liiklemist!