10.07.2020

Lapsed saavad taaskord nautida Kesklinnas suveteatrit

Tallinna Kesklinna eri parkides algab alates järgmisest nädalast traditsiooniline lasteetenduste suvesari.

„Suvi on tore aeg selleks, et veeta lastega lõbusalt aega roheluses. Seetõttu pakume tervele perele meelelahutuseks kaasahaaravaid etendusi, mis suve jooksul jõuavad mitmesse Kesklinna parki,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.
Miku-Manni Lasteteatri (eesti) ja kogupereteatri „Lendav Lehm“ (vene) suveetendused toimuvad juuli esimesest poolest kuni augusti lõpuni pühapäeviti algusega kell 11. Etendused kestavad 30-40 minutit ja on vaatajatele tasuta. Iga etenduse järel pakutakse lastele  ka erinevaid tegevusiTugeva vihma korral toimub etendus  Kesklinna noorte keskuses (Raua 23). Vastav operatiivne info ilmub Kesklinna valitsuse Facebooki lehel.
Suvesarja raames saab näha nelja erinevat lavastust eesti keeles ja üht vene keeles. Etendus „Salasoov“ räägib nõiatüdrukust, kes on aru saanud, et heaga jõuab palju kaugemale kui kurjusega. “Muinasjutt päeval magavast kuningatütrest” räägib aga loo öösiti lossis üksi ärkvel olevast kuningatütrest. „Kõige parem“ on lugu sellest, et on vahva mööda maailma ringi rännata, kuid oma kodus on ikka kõige parem! „Pall käe peal“ on etendus sellest, et inimesele on elus väga tähtis oma unistusele pühenduda ning „Pätuke“ on lugu väga armsast, kuid ka parajast mürakarust koerapoisist.  
Suviste lasteetenduste 2020 a. kava:
19.07 "Salasoov“ Falgi park
26.07 "Kõige parem" Tiigiveski park
02.08 "Muinasjutt päeval magavast kuningatütrest" Vaikne park
09.08 "Muinasjutt päeval magavast kuningatütrest" Kadriorg
16.08 „Pall käe peal“ Tiigiveski park (etendus on vene keeles)
23.08 "Salasoov" Koidu park       
30.08 „Pätuke“ Lembitu park

Uudise rubriigid: