21.03.2019

Lasnamäe KÜ lepituskomisjon jätkab oma tegevust

Lepituskomisjoni pilootprojekt korteriühistute konfliktolukordade lahendamiseks osutus nii nõutuks, et otsustati selle tööd jätkata.

Möödunud aastal pöörduti korteriühistute lepituskomisjoni poole rohkem kui 300 korral. Korteriühistute peamised vaidlused olid seotud võlgnikega, samuti elanike ja KÜ juhatuse vaheliste arusaamatustega ning ka uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse lahtimõtestamisega. 

Rohkem kui pooled juristile esitatud kaebustest puudutavad korteriteomanike ja ühistu juhatuste erinevaid arusaamu KÜ majandustegevusest. Ka üldkoosoleku otsuste peale esitatud kaebused on tavalised. Tõsisemate vaidluste korral võib jurist kokku kutsuda ümarlaua, kus ta aitab vastaspooltel lahendusi või kompromisse leida. Samuti võib jurist vajadusel osaleda korteriühistu üldkoosolekul. „Igakuised aruanded näitavad, et umbes 65% enam kui 300 pöördumisest on oma lahenduse juba leidnud,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski. Ta lisas, et nõudlus kohtuvälise vaidluste lahendamise teenuse järele on üsna muljetavaldav, sest komisjon nõustab mitte ainult Lasnamäe, vaid sageli ka teiste linnaosade elanikke.

Märkimisväärne osa komisjoni tööst kulub uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse selgitamisele. Eelmise aasta lõpus koostati korteriühistutele tüüpdokumentide ehk põhikirja ja sisekorraeeskirja näidised, mis on ühistutele tasuta kasutamiseks saadaval nii eesti kui vene keeles. „Me püüame mitte ainult lepitada osapooli, vaid aidata ka kaasa korteriühistu juhtimisele. Väärib märkimist, et väljatöötatud näidisdokumendid on ühistujuhtide hulgas väga nõutud, ” ütles Maria Jufereva-Skuratovski.

Komisjon ootab abivajajaid teisipäeviti ja reedeti kella 10-12 Lasnamäe linnaosa valitsuse hoones (Pallasti 54). Vajalik registreerimine tel 5625 7713 või info@progressor.ee .

Uudise rubriigid: