04.10.2016

Lasnamäe Linnaosa Valitsuse delegatsioon eesotsas linnaosa vanema Maria Juferevaga on sõprsuvisiidil Minskis

Pühapäeval, 2.oktoobril, Lasnamäe linnaosa esindajad on siirdunud sõprusvisiidile Partisanski rajooni administratsiooni juurde.

Pühapäeval Lasnamäe linnaosa esindajad külastasid Minski ajaloo muuseumi ja tutvusid Minski linna aukodaniku, linna kangelase ja Minski rahvusliku kunstniku Mihhail Savitski loominguga. Savitski loomingu ekspositsioon hõlmab kuut saali. Päeva teises pooles tegid Tallinna külalised Minski linnas ringkäiku.

Esmaspäeval, 3.oktoobril, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ja tema asetäitja Jaanus Riibe pidasid läbirääkimisi Minski linna Partisanski rajooni juhtkonnaga. Kohtumisel osales ka Eesti Vabariigi suursaadik Valgevenes, proua Merike Kokaev. Läbirääkimise käigus leppisid pooled kokku edaspidises koostöös järgmistes punktides: ettevõtlus, haridus ja kultuur. „Tallinnas juba kolm aastat kestnud tasuta ühistransport on oma jätkusuutlikkust tõestanud. Hea meelega jagame kogemusi selles valdkonnas Minski linnaga. Meie aga peaksime võtma eeskuju Partisanski rajoonist ettevõtluskeskkonna arendamisel, kuna see linnaosa on Minski linna suurim tööstuspiirkond“, lisas Jufereva.

Ametliku kohtumise käigus vahetasid pooled kogemused ka järgmistes küsimustes: parkimiseprobleemide lahendamine, elamufondi renoveerimine, kergliiklusteede ehitamine ja jäätmevedu korraldamine.

Esmaspäeval veetis Lasnamäe delegatsioon elamusrohket päeva. Peale läbirääkimisi külastasid Lasnamäe esindajad Minski linna ajaloomuuseumi, ettevõtlusinkubaatorit, Minski traktoritehast ja ekstreemspordi parki.