13.08.2020

Lasnamäe Muuseum tutvustab pealinna suurima linnaosa ajalugu

Lasnamäe linnaosavalitsus käivitab Lasnamäe Muuseumi programmi eesmärgiga tutvustada Tallinna suurima ja mitmekesisema linnaosa ajalugu ja tõsta huvi selle vastu.

„Kodukoha ajaloo teadvustamine on oluline eeldus tugeva kogukonna tekkimiseks. Paraku Lasnamäe minevikku on süsteemselt vähe uuritud. Linnaosas peaaegu puuduvad mälestusmärgid, infotahvlid, linnaosa ajalugu käsitlevad materjalid. Paljudel linnaosa elanikel ei ole millestki kinni haarata oma koduasumi tekkeloo teadasaamiseks. Seetõttu oleme käivitamas Lasnamäe Muuseumi programmi, mille eesmärk on tähistada linnaosas paiknevaid ajaloolisi paike ja objekte, panna inimesi huvituma Lasnamäe ajaloost ja lööma selle teadvustamises ja populariseerimises kaasa,“ selgitas Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Programmi raames plaanib linnaosavalitsus korraldada ekskursioone ja ajutisi näitusi, tähistada linnaruumis olulisi ajaloolis-kultuurilisi paiku, luua virtuaalseid ja interaktiivseid võimalusi piirkonna ajaloo uurimiseks, teadvustada kohaliku toponüümikat ja meenutada Lasnamäel elanud silmapaistvaid Eesti ühiskonna kujusid.

Esimesed Lasnamäe Muuseumi sündmused leiavad aset augusti viimasel nädalal Lasnamäe Päevade raames. Nädala jooksul toimuvad giididega jalgsimatkad Katleri, Uuslinna, Laagna, Paevälja, Priisle, Sikupilli ja Ülemiste asumites. Linnaelanikel tekib võimalus külastada Väo karjääri, Valgel tänaval asuvat endist staabihoonet, ülemist Majakat ja muid põnevaid paiku. Kümmekond bussipeatust muudavad oma välisilmet piirkonna ajalood tutvustavateks stendideks.

Detailsem programm avalikustatakse lähipäevil Lasnamäe linnaosavalitsuse veebis ja Facebookis.

„Me ei plaani luua uut eraldiseisvat asutust või püsinäitust kindlates ruumides, mitte esialgu. Ehkki Tallinnas eksisteerivad Kalamaja ja Nõmme muuseum, Lasnamäe läheb teist rada pidi. Proovime jooksvatest kuludest ja lihtsamate vahenditega panna inimesi huvituma Lasnamäe ajaloost ja kandma edasi selle piirkonna põnevat ajalood,“ lisas linnaosavanem.

Uudise rubriigid: