02.11.2016

Lasnamäe arengukonverents: Lihtsad lahendused ei ole alati lahendused

Teisipäeval, 1. novembril, toimus Kultuurikeskuses Lindakivi rahvarohke Lasnamäe arengukonverents. Üritusel võtsid sõna Tallinna linna ametnikud ja mitmed teised oma ala spetsialistid. Esinejad arutlesid Lasnamäe tulevikuväljavaadete ja arengusuundade üle. Ürituse moderaatorid olid Maria Jufereva ja Jaanus Riibe. Konverentsist võttis osa ligi 200 osalejat.

 

 Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf pidas tervituskõne. Oma kõnes ta meenutas, et esimene Lasnamäe arengukonverents toimus aastal 2006. „Mitmed projektid, millest unistasid Lasnamäe elanikud tol ajal on praeguseks juba realiseeritud, näiteks Lasnamäe kirik,“ lisas ta.

Konverentsil esinesid Tallinna Tehnikaülikooli doktorant Juri Ess, firma Arhitektuuribüroo QP Arhitektid arhitekt Tõnu Laigu, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Rein Ilves ja majandusteaduse doktor Vladimir Vaingort.  Esinejad arutlesid Lasnamäe arengusuundade ja tulevikuväljavaadete üle. Enamik esile tõstetud probleemidest puudutasid parkimismuredele lahenduste leidmist ja elamufondi vananemist. Arutleti ka üldiste heaolu probleemide üle.

„Lasnamäe areneb väga kiiresti.  Uusarendusi kerkib kiiremini kui buumiajal, ehitatakse munitsipaalmaju ja rajatakse suurejoonelisi spordirajatisi. Konverentsil oli esile tõstetud ka parkimiskohtade probleem. Kahjuks spetsialistide arvetes ei jätku meie linnaosas ligi 60000 parkimiskohta.  Selge, et lihtsad lahendused ei ole alati lahendused ja maja juures neid parkimiskohti lihtsalt ei ole. Olukorda võiks leevendada parkimismajade ehitamine, kuid harjumuste muutmine võtab aega. Linnaosa juhtkonna ülesanne on aga mugava elukeskkonna loomine kõikidele Lasnamäe elanikele,“ lisas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.