16.10.2015

Lasnamäe esimene kool tähistab oma 80. sünnipäeva

Lasnamäe esimene kool, Tallinna Sikupilli Keskkool, tähistab oma 80. sünnipäeva. Käimas on kooli juubeliürituste kuu.

15. oktoobril tähistas kontsertaktusega sünnipäeva praegune koolipere, sama päeva õhtul oli korvpalliturniir kooli vilistlaste võistkondade vahel. 16. oktoobril leiab aset vilistlasõhtu koos aktusega, mis traditsiooniliselt on  pidulik ja südamlik.

Kõigist üritustest saab täpse ülevaate kooli kodulehelt: www.sikupilli.edu.ee

Heido Selmet, kauaaegne Tallinna Sikupilli Keskkooli õpetaja jutustas koolist nii:

Noor Eesti Vabariik mõistis, et harimatus on pimedus ja haritus on valgus ning 1935. aasta 1. septembril alustasid esimest õppeaastat uues 10. algkoolis 460 särasilmset õpilast. Kooli direktoriks sai Aleksander Mõru, põline Võrumaa mees.

Sellest koolist ongi kasvanud tänapäevastele nõudmistele vastav õppeasutus, Tallinna Sikupilli Keskkool.

Ajaloo vältel on kool alati olnud ühiskondlike püüdluste toetajaks just teadmiste ja väärtushinnangute edastajana. Haridust on jagatud kõigile, hoolimata soost, rahvusest ja usutunnistusest.

Peale sõda saabus just Lasnamäele suur hulk vene keelt kõnelevaid inimesi, kelle lapsed oma esimesed teadmised ja õpetused meie kooli seinte vahel omandasid, kuniks 1955. aastal neile oma venekeelne kool Pae tänavale valmis sai. Ka praegu asuvad osa Pae Gümnaasiumi algklassidest meie majas.

Sikupilli Keskkool lõpetab järgmisest õppeaastast töö keskkoolina ja näeb oma missiooni muukeelsete laste integreerimises eesti ellu. Haridusinimesed kutsuvad seda õppimiseks keelekümbluse tingimustes. 

Lasnamäe paesel pinnal
asub meie armas kool…

Need on lauluisa Gustav Ernesaksa viisistatud Anne Hachfeldi luuleread meie kooli hümnist.

 

Foto: Heido Selmet

Uudise rubriigid: