02.09.2019

Lasnamäe esimese klassi lastele kingitakse liiklusaabitsad ja helkurvestid

Täna, 2. septembril toimuvad kõikides Lasnamäe koolides uue õppeaasta algusele pühendatud aktused. Sellel päeval pööratakse erilist tähelepanu esimesse klassi minevatele lastele, kellele kingitakse liikluse ABC teatmikud ning helkurvestid.

Pärast pikka suvepuhkust võtab linnaosa liikluse tavapärase rütmi taastamine aega. „Juhime kõigi sõidukijuhtide tähelepanu sellele, et nad peavad olema eriti valvsad ja ettevaatlikud, kui ülekäigurajale või selle kõrvale ilmub laps. Linnaosavalitsus annab üle Maanteeameti poolt koolidele valmistatud liikluseaabitsad ja Tallinna linna poolt kollased helkurvestid, milles lapsed on paremini autojuhtidele märgatavad, ”ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään.

Selleks, et teha koolijütsidele nende esimese koolikella päeva veelgi elavamaks ja meeldejäävamaks kutsub Tallinna Haridusamet täna kell 14-16 kõiki Tallinna esimese klassi õpilasi koos perede ja õpetajatega Vabaduse väljakule, et tähistada koolitee algust aabitsapeoga. “Lastel toimub koolimineku sündmus üks kord elus ja sel päeval on nad peategelased linnas. Teeme kõik, et esimesse klassi minek oleks turvaline ja jääks meelde kogu eluks, ” lisas Vään. 

Uuel õppeaastal asub pealinna üldharidusasutuste koolipinkide taha umbes 50 000 õpilast, neist 1/5 alustab õppimist Lasnamäe koolides. Lasnamäe teedele ilmub ligi 1000 mudilast, kellest paljud saavad esimest korda iseseisvaks liikluses osalejaks.

Uudise rubriigid: