22.02.2019

Lasnamäe lasteaedade direktorid kogusid Ida-Virumaal huvitavaid ideid

14.-15. veebruaril 2019 osalesid Lasnamäe lasteaedade direktorid koolitusel „Mitmekeelse õppe võimalustega ja parimate kogemustega tutvumine Ida-Virumaa lasteaedade ja lasteaiaõpetajaid koolitava kõrgkooli näitel".

Koolituse esimesel päeval külastati Narva Lasteaeda Päikene, kus tutvuti pikaajalise eesti keele õppimise ja õpetamise praktikaga. Lasteaia direktori Heli Adamovitši sõnul on lasteaed lisaks keelekümblusele tuntud ka väga hea meeskonnatöö poolest. Lasteaia õpikeskkonnaga tutvudes jäi silma õpetajate nutikus lapsele teise keele õpetamisel igapäevaseid vahendeid presenteerides- tatar, riis ja kaerahelbed kiletatult seintel, juures putrude nimetused. Märkimist väärib ka lastevanemate kaasamine laste lugemishuvi äratamisel. Mitmes rühmas oli loodud kataloog neist raamatutest, mida lapsevanemad ise lasteaeda toovad ja seejärel laenutada saavad. Pärast raamatu tagastamist märgiti loetud raamatu number lapse nime järgi, mida osadel lastel oli kogunenud päris palju. Tore, et lastekirjandus on Narvas au sees.

Pärastlõunal külastati Tartu Ülikooli Narva kolledžit, kus tutvuti võimalustega omandada haridus õppekaval „koolieelse lasteasutuse õpetaja mitmekeelses õpikeskkonnas“. Õppimisvõimalusi sessioonõppes tutvustas meile programmijuht Lehte Tuuling. Narva kolledžis omandavad haridust ka mitmed Tallinna lasteaedade õpetajad.

Koolituse teisel päeval väisati Jõhvi lasteaeda Pillerkaar. Pillerkaare lasteaia maja on tähelepanuväärse arhitektuurilahendusega nurkadeta hoone, kus igal rühmal on sissepääs ja mänguala. Õppetegevusi aitavad mitmekesistada muusika- , meedia- ja loovustuba, mis keeleõppe võimalusi igati toetavad.  Lasteaia direktor Raili Oks tutvustas Jõhvi lasteaedade eripära. Nimelt on lasteaiad ühendatud ühise juhtimise alla. Kokku tegutseb kolmes lasteaias 29 rühma, milles kohti 500-le lapsele. Jõhvi Lasteaiad eripäraks on juhtimisstruktuur. Kolme maja peale on 1 direktor, igas lasteaias õppealajuhataja. Põneva ja laste erivajadusi toetava tegevusena rakendatakse lasteaias mänguteraapiat koertega.

Koolitus osutus oma mitmekesise päevakava tõttu inspireerivaks kogemuseks, mis loob uudseid võimalusi enda töö ja tegevuse rikastamiseks. Osalejad tänavad koolituse korraldajat Alvina Maasikut (Tallinna Arbu Lasteaia direktor).

Eve Kalimulina, Tallinna Kihnu Lasteaia direktor

  

Uudise rubriigid: